Koronavirus festival dokumentů Ji.hlava nezastavil. Uskuteční se on-line

Organizátoři Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFMD) Ji.hlava oznámili, že jeho 24. ročník bude on-line. Reagovali tak na zpřísňující se protiepidemická opatření, kvůli kterým se na dva týdny uzavřou i kina. Podle ředitele festivalu Marka Hovorky budou filmy zpřístupněné postupně vždy na týden. Festival se proto prodlouží až do 8. listopadu, začíná 27. října.

Jihlava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zakončení MFDF Jihlava 2019.

V loňském roce mohl festival ještě proběhnout v běžném režimu. Letos se přesune na monitory | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuse a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme. Proto chceme využít zavření kin jako příležitost a výzvu," uvedl Hovorka.

Opatření nezastavily animovaný film. Festival Anifilm se uskuteční, ale bez hudby

Číst článek

Součástí on-line festivalu, který se měl původně konat od 27. října do 1. listopadu, bude i Inspirační fórum, program Ji.hlava dětem a diskuse s tvůrci vysílané živě z programového studia v Jihlavě. Organizátoři už od jara připravovali čtyři různé varianty podoby festivalu tak, aby mohli vyhovět aktuální epidemické situaci, rušit festival nechtěli.

„Jsme prostorem, který dává hlas filmařům, kteří na svých filmech pracují třeba několik let," řekl už dříve Hovorka. Festivaly se zjara rušily kvůli šíření koronaviru a dokončené filmy budou podle něho za rok určitou optikou festivalového světa staré.

MFDF pravidelně představuje několik set filmů, mnoho z nich v soutěžních sekcích. V sekci světových dokumentů byl loni nejúspěšnější snímek Fonja, který je výsledkem filmového workshopu mladistvých delikventů z Madagaskaru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme