Země medu, Pro Samu i Portrét dívky v plamenech. Festival Jeden svět zpřístupní své filmy online

Filmové premiéry a projekce se zřejmě kvůli zákazu akcí s více než 30 účastníky stále více budou přesouvat do online prostředí. Od čtvrtka mohou diváci na portálu DAFilms.cz vidět dva dokumenty, které měly předpremiéru na festivalu Jeden svět. Jejich premiéra v kinech se zatím odkládá. Filmy Země medu a Pro Samu si mohou zájemci stahovat do 19. března. Informovala o tom Hedvika Petrželková za společnost Artcam.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Jeden svět | Zdroj: Jeden svět

Online premiéru má také historická romance Portrét dívky v plamenech, kterou lze vidět na portálu Aerovod.

PŘEHLEDNĚ: Premiéra Šarlatána a 3Bobule se odkládá, festival Jeden svět by mohl pokračovat na podzim

Číst článek

Pořadatelé festivalu Jeden svět, kteří 10. března festival přerušili, ve čtvrtek odpoledne oznámili, že zpřístupní divákům své filmy online. „Ve spolupráci s online kinem DAFilms.cz festival uvede vybrané filmy napříč sekcemi, které měly naplánované projekce ve zbývajících dnech konání akce,“ sdělil mluvčí festivalu Martin Černý.

Od čtvrtka 12. března do úterý 17. března mohou diváci sledovat dostupné filmy na webu dafilms.cz a jedensvet.cz. V pátek 13. března bude uveden ve světové premiéře film Psí láska od Lindy Kallistové Jablonské. Jednotlivé filmy jsou dostupné k přehrání online za 59 korun.

Pro možnost on-line sledování se rozhodli i pořadatelé Cen divadelní kritiky, které se budou v Praze předávat 16. března. Přenos svého vystoupení ve středu nabídl také soubor nového cirkusu Cirk La Putyka.

„Dopad koronaviru na klasickou distribuci momentálně nedokážeme plně odhadnout, ale už teď je jasné, že z omezení kin vytěží digitální platformy,“ uvedl šéf filmové distribuce společnosti Artcam Vít Schmarc.

Problémy kvůli koronaviru

Pro distributora filmů, jež se označují jako artové, znamená podle něj současný stav složitou výzvu. „Artcam nechce ztratit kontakt se svými diváky ani promarnit práci, kterou jsme vložili do svých filmů. Proto jsme se rozhodli využít služeb dvou platforem, se kterými poslední měsíce aktivně spolupracujeme, a nabídnout publiku možnost pustit si naše aktuální filmy doma,“ uvedl.

Pořadatelé zrušili Febiofest a přerušili Jeden svět. Některá kina snižují kapacitu sálů na 99 míst

Číst článek

Dva oceňované dokumenty z portfolia Artcam Films měly předpremiéry na festivalu Jeden svět. Zahajovací snímek letošního ročníku festivalu - makedonská elegie Země medu i drama ze syrského Aleppa Pro Samu mají už na kontě řadu mezinárodních cen včetně nominace na Oscara.

Festival Jeden svět byl kvůli šíření nákazy koronavirem přerušen, proto distributor připravil online premiéru obou titulů, které mohou diváci zhlédnout za poplatek.

Do neomezené online distribuce vstoupí také jeden z divácky nejúspěšnějších titulů Artcamu, v Cannes a na dalších festivalech oceněná historická romance Portrét dívky v plamenech, která je k vidění i ke stažení na portálu Aerovod.cz, který zřídila společnost Aerofilms.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme