Na film po červeném koberci. Festival Tady Vary chce přenést festivalovou atmosféru do kin v celé republice

Předpremiéry filmů, úvody s hosty, červený koberec. To slibuje návštěvníkům festival Tady Vary, který chce do kin přivést co nejvíce diváků. A to tak, že každý měsíc přenese atmosféru filmového festivalu do jejich kina.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AniFilm, kino, diváci, ilustrační foto

Diváci budou mít možnost zakoupit si předplatné na celou sezonu ale i na jeden film (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Předpremiéry očekávaných filmů uvede 43 českých kin, které se do projektu Tady Vary zapojily. Diváci budou moci snímky sledovat jednu středu v měsíci od října do května, vždy ve stejný okamžik ve všech kinech najednou. Filmovou sezonu zahájí 18. října snímek Anatomie pádu, který vyhrál Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes.

Najdeme v nějakém koláčku štěstí? Mlčenlivá hrdinka melancholické komedie Fremont to nevzdává

Číst článek

„Smyslem akce je připravit divákům sérii mimořádných zážitků, prohloubit jejich vztah ke kvalitnímu filmu a povzbudit je k pravidelnější návštěvě kin ve všech krajích České republiky,“ říká výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha.

Celý festival funguje na principu ročního předplatného, kdy si diváci koupí vstupenky na všech deset projekcí jako je tomu například v divadle.

„I ti nejzaměstnanější rodiče, pracovníci, podnikatelé, důchodci nebo studenti si mohou termíny označit 10 měsíců dopředu v diářích a pro návštěvu kina si zajistit volný čas,“ slibují si od koncepce organizátoři.

Prozatím je naplánovaná podzimní část festivalu, která uvede snímky Anatomie pádu, Umění jíst a milovat, Napoleona od britského režiséra Ridleyho Scotta nebo Lásku nebeskou. Organizátoři ale jednají například i o předpremiéře filmu Duna: Část druhá.

Celý festival funguje na principu ročního předplatného | Zdroj: KVIFF GROUP

hof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme