Sarkasmus, meditace i ztráta blízkých. Tipy na tři animované filmy pro dospělé

Animace je často spojována s dětským publikem. Rozhodně to ale neplatí vždy. Následující tři filmové tipy jsou určené hlavně dospělým divákům.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolu sami

Na serveru Aniont.com je k vidění snímek Spolu sami. Působivý animovaný dokument vypráví o životě po ztrátě milované osoby. Skutečné příběhy doplněné o animované rekonstrukce bolestných situací zpracovala Diana Cam Van Nguyen z pražské FAMU přemalovanými reálnými záběry i abstraktní animaci.

Dospívání jako téma pro všechny diváky. Tři tipy na filmy a seriály o pubertě a teenagerech

Číst článek

Aniont samotný je mimochodem online videotéka, která už řadu let nabízí vybranou studentskou a autorskou animovanou krátkometrážní tvorbu, včetně videoklipů nebo hraničních forem animace. Je provozovaná z Česka. Kromě Spolu sami tam najdete mnoho dalšího a navíc zadarmo.

Sh_t Happens

Sarkastický snímek Sh_t Happens natočili Michaela Mihalyiová a David Štumpf a server DAFilms film uvádí s konstatováním, že není vhodný pro děti. Odehrává se totiž mezi bizarními obyvateli jednoho domu. Zcela vyčerpaný domovník a jeho sexuálně frustrovaná manželka anebo Ovdovělý jelen alkoholik jsou hrdiny ústředního milostného trojúhelníku.

Červená želva

Celovečerní animovaný film, ve kterém spolu komunikují želvy a lidé, ale nepadne v něm ani slovo. To je Červená želva, kterou s podporou slavného japonského Studia Ghibli natočil holandský režisér Michael Dudok de Wit. Vypráví v ní příběh o koloběhu lidského údělu na jednom skoro opuštěném ostrově. Najdete ho ke stažení i streamování na Aerovodu.

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme