Vánoce přišly do kin dříve. Film Louskáček a čtyři říše zve na modernizaci známého příběhu

Asi každý zná vánoční příběh o Louskáčkovi a kouzelné zemi, ve které oživlá figurka bojuje s proradným Myším králem. V novém snímku Louskáček a čtyři říše dostane pohádkový balet nový kabát. Čekat na něj do Vánoc ale nemusíte. Výpravný film s Keirou Knightleyovou a Helen Mirrenovou měl premiéru tento čtvrtek.

Království čtyř říší Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jsou Vánoce a sourozenci Stahlbaumovi zažívají první svátky bez milované maminky.

Čtrnáctiletá Klára (Mackenzie Foyová) se proto straní všem tradičním radovánkám. Až díky tajemnému dárku se vydává do kouzelného království čtyř říší a oživlých hraček. Tam se ale musí postavit kruté Pernikářce (Helen Mirrenová) a její armádě myší.

Většina diváků bude Louskáčka nejspíš znát jako pohádkový balet, vychází ale z mnohem staršího příběhu Ernesta T. A. Hoffmana. A tvůrci se k němu rádi vracejí. Do světa oživlých hraček se tak v minulosti vypravila už například panenka Barbie nebo Mickey Mouse. V žádné verzi ale nechybí známá melodie Petra Iljiče Čajkovského.

Tuzemská kina uvádějí Louskáček a čtyři říše s českým dabingem. Diváci tak uslyší například Hanu Vagnerovou, Annu Marii Jurkovou nebo Zdeňka Piškulu. Ten ve snímku namlouvá jednu z hlavních rolí, louskáčka Filipa.

Kromě toho snímek při závěrečných titulcích nabízí speciální duet tenora Andrea Bocelliho a jeho syna Mattea.

Snímek Louskáček a čtyři říše měl premiéru 1. listopadu.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme