Síla francouzského filmu ve třech snímcích. Podívejte se na ně online

Ze zásob nejsilnější evropské kinematografie vám tentokrát nabízíme tři tipy na francouzské filmy dostupné v Česku online. Hraný, animovaný a dokumentární.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agnes Vardová byla jednou z nejdůležitějších režisérek celé historie kinematografie. Natáčela dokumentární a nezávislé filmy, ale začínala jako fotografka a v pozdějších fázích své kariéry se taky prosadila jako multimediální umělkyně (ilustrační foto) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Dvě ženy a plamen

Děj snímku Portrét dívky v plamenech francouzské scenáristky a režisérky Céline Sciamma je umístěný do  poloviny 18. století. Na malý ostrov přijíždí mladá malířka jménem Marianne. Má portrétovat dcery tamější bohaté hraběnky.

Obraz má sloužit jako smlouva v domluveném manželství s milánským šlechticem. Heloise (Adéle Haenel) ale pro svůj portrét odmítá sedět modelem, aby sňatku zabránila. Marianne tak čeká nelehký úkol portrétovat Héloise tajně, bez jejího vědomí a po paměti.

Vizuálně působivou love story Portrét dívky v plamenech můžete vidět na Aerovodu.

Kde je moje tělo?

Useknutá ruka je hlavní postavou výborného francouzského animovaného filmu Kde je moje tělo? režiséra Jérémyho Clapina. Probudí se v lednici na fakultě medicíny v Paříži. A rozhodne se najít své ztracené tělo. Film Kde je moje tělo? získal při své premiéře Grand Prix Týdne kritiky na festivalu v Cannes. Čeští diváci ho najdou na Netflixu.

Paběrkáři, shromažďovači a nálezci

Agnes Vardová byla jednou z nejdůležitějších režisérek celé historie kinematografie. Natáčela dokumentární a nezávislé filmy, ale začínala jako fotografka a v pozdějších fázích své kariéry se taky prosadila jako multimediální umělkyně a autorka invenčních galerijních instalací.

Snímek Všichni možní sběrači a já, který můžete vidět na DAFilms, natočila Vardová s paběrkáři, shromažďovači a nálezci. S lidmi, kteří z nutnosti, anebo z vlastní volby sbírají zbytky po ostatních lidech. Portrét jejich světa, natočený v roce 1999, se dnes zdá ještě důležitější než dřív...

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme