Festival Be2Can uvede do českých kin vítěze Zlaté palmy i maďarského zástupce na Oscarech

Letošní přehlídku Be2Can, která nabízí vítězné a dramaturgicky výrazné filmy z festivalů Berlinale, Benátek a Cannes, zahájí držitel Zlaté palmy, drama Zloději japonského režiséra Hirokazu Kore'edy. Pátý ročník přehlídky se uskuteční od 3. do 9. října v pražských kinech Lucerna, Evald, Atlas a Pilotů a v dalších 19 městech České republiky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehlídka Be2Can uvede deset filmových novinek, mezi nimi v Benátkách premiérovaný Soumrak maďarského režiséra Lászla Nemese, držitele Oscara za Saulova syna. Snímek byl tento týden za Maďarsko nominován na Oscara v kategorii cizojazyčných filmů.

Z německého Berlinale se představí tragikomedie Tvář polské režisérky Małgorzaty Szumowské, který je nekompromisní studií krize identity. Chybět nebude ani první hraný film o norském teroristickém útoku, drama Utoya, 22. července (recenzi karlovarského festivalu si můžete přečíst zde) od režiséra Erika Poppeho.

Francouzský režisér Cédric Kahn natočil drama Modlitba o hledání sebe sama i Boha v prostředí komunity drogově závislých. Na halucinogenní výlet po Los Angeles se vydá britský herec Andrew Garfield v thrilleru Záhada Silver Lake.

Současnou německou kinematografii na festivalu zastoupí sedm filmů. Psychologické drama 3 dny v Quiberonu nabídne pohled na život herecké hvězdy Romy Schneiderové. V další premiéře, minimalistické lovestory Láska mezi regály, se objeví Sandra Hüllerová, která se do paměti českých diváků zapsala v suché komedii Toni Erdmann.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme