První díl dokumentárního cyklu o Harrym a Meghan neodhaluje nic nového. Navzdory velkým očekáváním

165 minut. Právě tak dlouho trvají první tři díly dokumentárního cyklu o britském princi Harrym a jeho manželce Meghan. Už samotné upoutávky vyvolaly ve Spojeném království velkou pozornost. Naznačovaly totiž, že pár odhalí šokující informace ze zákulisí královské rodiny.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry s manželkou Meghan

Možná jediné kontroverzní tvrzení, které zazní v seriálu, je, že členové královské rodiny podle Harryho nerozuměli tomu, proč by měla být právě Meghan chráněna před obtěžováním ze strany tisku | Foto: Daniel Leal-Olivas | Zdroj: Reuters

Tříhodinový dokumentární cyklus je podrobný životopis, který líčí soukromý život Harryho s Meghan. Vidíme, jak Meghan v Kalifornii krmí slepice. Dozvíme se, jak se seznámili. Popisuje také to, jak jejich vztah vyšel najevo a jak ho řešila britská média a také to, jak se Meghan setkala poprvé se členy královské rodiny, jak se potýkala s přísným protokolem a také velkým formalismem.

Všemi těmi díly prostupuje neustálý souboj páru s bulvárním tiskem a dotěrnými fotografy.

Přes velká očekávání, první díl žádná nová významná odhalení nepřinesl. Možná jediné kontroverzní tvrzení je, že členové královské rodiny podle Harryho nerozuměli tomu, proč by měla být právě Meghan chráněna před obtěžováním ze strany tisku.

„Instrukce vždy zněly - nic nedělejte a nic nekomentujte. Útokům, kterým čelí Meghan byly a jsou vystaveni všichni ostatní. Když tím musely projít jejich manželky, proč by se s Meghan mělo zacházet jinak a proč by měla být chráněna? Já jim na to odpovídal, protože je zde rasová otázka,“ říká Harry v dokumentu a možná tím lehce naznačuje skrytý rasismus, nebo možná spíš nepochopení královské rodiny pro rasové rozdíly.

Buckinghamský palác zatím na seriál nereagoval. Další díl zveřejní Netflix 15. prosince.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme