Hříšná bunda Patricka Swayzeho se vydražila za milion a půl korun

Téměř osm let po smrti amerického herce a tanečníka Patricka Swayzeho se v Los Angeles dražily předměty z jeho pozůstalosti. S největším zájmem dražitelů se setkala černá kožená bunda, kterou měl na sobě Swayze při natáčení legendárního filmu Hříšný tanec, informovala v sobotu agentura DPA. Zájemce za bundu zaplatil více než 62 tisíc dolarů (přes 1,5 milionu korun).

Los Angles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Swayzeho bunda z Hříšného tance se vydražila za 62 000 dolarů. | Zdroj: Profimedia

Jde o tu samou bundu, kterou Swayze coby tanečník Johnny ve finální scéně odloží, aby si zatančil se svou Baby. Cenu bundy přitom aukční dům původně odhadoval na 6000 dolarů (150 tisíc korun).

Zájem byl ale také o další filmová memorabilia. Swayzeho surfovací prkno z natáčení filmu Bod zlomu se prodalo dokonce za 64 tisíc dolarů (1,6 milionu korun). Neopren ze stejného snímku vynesl dědicům 9000 dolarů (asi 220 tisíc korun).

Nového majitele našla i červená paruka a umělé nehty a řasy, které Swayzeho proměnili v 90. letech ve filmu Tři muži v negližé v transvestitu. Vydražily se za 2200 dolarů (54 tisíc korun). Nejdražší položkou na dražebním seznamu byl ale hercův sportovní vůz DeLorean z roku 1981, který dražitel získal za 81tisíc dolarů (dva miliony korun).

Patrick Swayze zemřel v roce 2009 na rakovinu slinivky, bylo mu 57 let. Jeho nejslavnějšími snímky byl právě Hříšný tanec, kde si zahrál po boku Jennifer Greyové, a Duch, kde hlavní role ztvárnili spolu s Demi Mooreovou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme