MittelCinemaFest přiveze italské filmy do tří měst. Přehlídku zahájí komedie Naléhavé zjevení

Nové snímky zkušených i začínajících režisérů se představí na Středoevropském festivalu italského filmu MittelCinemaFest. Putovní filmová přehlídka začne tradičně v Maďarsku, poté se přesune se Slovensko a v Česku ji 29. listopadu zahájí v pražském kině Lucerna komedie režiséra Gianni Zanasiho Naléhavé zjevení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Význam festivalu rok od roku roste, byly vybrány takové filmy, které by se mohly dostat na český filmový trh. Některé s nich se již promítají v italských kinech, další budou mít na festivalu předpremiéru,“ uvedl Sciola.

Loni MittelCinemaFest v Česku navštívilo 2800 diváků, nejvíce v jeho šestileté historii. Podle pořadatelů je festival součástí italské diplomacie a podobné akce přispívají k růstu turistického ruchu. Loni Itálii navštívilo 700 tisíc turistů z České republiky, což představuje meziročně 15procentní nárůst.

Přehlídka filmů ze současné italské kinematografie proběhne od 29. listopadu do 5. prosince v pražském kině Lucerna, 5. a 6. prosince v brněnském kině Scala a 9. a 10. prosince v ostravském kině Luna.

Stejně jako v minulých letech, i letos přinese přehlídka filmy, které získaly ocenění na mezinárodních festivalech, včetně Benátského filmového festivalu.

Kromě Naléhavého zjevení festival uvede snímky Příběh beze jména, Země hojnosti nebo Dogman, který měl v českých kinech premiéru na konci října. V hlavní roli dramatu Budeme mladí a překrásní se představí původem slovenská herečka Barbora Bobulová. 

Vedle ní přislíbili svou účast na festivalu také režisérka filmu Spřízněná duše Laura Luchettiová a herec Jacopo Cullin. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme