MittelCinemaFest přiveze italské filmy do tří měst. Přehlídku zahájí komedie Naléhavé zjevení

Nové snímky zkušených i začínajících režisérů se představí na Středoevropském festivalu italského filmu MittelCinemaFest. Putovní filmová přehlídka začne tradičně v Maďarsku, poté se přesune se Slovensko a v Česku ji 29. listopadu zahájí v pražském kině Lucerna komedie režiséra Gianni Zanasiho Naléhavé zjevení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Význam festivalu rok od roku roste, byly vybrány takové filmy, které by se mohly dostat na český filmový trh. Některé s nich se již promítají v italských kinech, další budou mít na festivalu předpremiéru,“ uvedl Sciola.

Loni MittelCinemaFest v Česku navštívilo 2800 diváků, nejvíce v jeho šestileté historii. Podle pořadatelů je festival součástí italské diplomacie a podobné akce přispívají k růstu turistického ruchu. Loni Itálii navštívilo 700 tisíc turistů z České republiky, což představuje meziročně 15procentní nárůst.

Přehlídka filmů ze současné italské kinematografie proběhne od 29. listopadu do 5. prosince v pražském kině Lucerna, 5. a 6. prosince v brněnském kině Scala a 9. a 10. prosince v ostravském kině Luna.

Stejně jako v minulých letech, i letos přinese přehlídka filmy, které získaly ocenění na mezinárodních festivalech, včetně Benátského filmového festivalu.

Kromě Naléhavého zjevení festival uvede snímky Příběh beze jména, Země hojnosti nebo Dogman, který měl v českých kinech premiéru na konci října. V hlavní roli dramatu Budeme mladí a překrásní se představí původem slovenská herečka Barbora Bobulová. 

Vedle ní přislíbili svou účast na festivalu také režisérka filmu Spřízněná duše Laura Luchettiová a herec Jacopo Cullin. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme