Heky, úleky a dvojrole. Jiří Lábus v Já, padouch 3 pořádně zkouší hlasivky

Jiří Lábus to jako Padouch Gru ve třetím dílu filmové série Já, padouch nemá vůbec jednoduché. Dabuje totiž dvojroli. Dramatické okamžiky, kterými se to ve filmu jenom hemží, hlasivkám dávají pěkně zabrat. Lábus tak nedabuje pouze slova, ale i různé druhy heků a úleků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lábus dabuje ve filmu Já, padouch 3 rovnou dvě postavy | Foto: Regina Květoňová

Herec Jiří Lábus musí ve třetím pokračování Já, padouch křičet hned za dva. „Pro mě je to o to náročnější, že tam nebudu jenom Gru, ale že mluvím i druhou roli, což je rozsahem skoro stejně velká role. Je to bratr – dvojče. Slyšíte, že mám úplně zničené hlasivky, protože on tam furt řve," popisuje herec.

Aby byl křik správný, na všechno dohlíží v dabingovém studiu Virtual režisér Zdeněk Štěpán. „Je tam jeden šílený zločinec, se kterým Gru, jeho holčičky a partnerka Lucy bojují. A tady k tomu ještě přibude bratr, který je hodný a chce se stát také padouchem. Takže Gru ho učí padoušství a je tam spousta zápletek, kdy on to neumí, pak už to nechce a bojí se, ale nakonec to všechno zvládnou," přibližuje zápletku třetího pokračování filmu Štěpán.

Jednovaječné dvojče padoucha Gru se odlišuje i slovníkem. „Je ulítlejší, šílenější. Je z vymyšlené země Fredonie, takže jsme mu museli dát akcent. Mluví tak trochu moravsky a používá hantec," dodává režisér.

Fanoušci mimoňů i padoucha Gru se mohou na další příběh svých oblíbenců těšit na konci června, kdy Já padouch 3 vstupuje do našich kin.

Regina Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme