Bonda by měl podle většiny Američanů ztvárnit herec tmavé pleti. Dvě třetiny by vybraly Idrise Elbu

Více než polovina Američanů by do role agenta Jamese Bonda obsadila herce tmavé pleti. Vyplývá to z listopadového průzkumu časopisu The Hollywood Reporter. Téměř dvě třetiny Američanů pak podle průzkumu podpořily myšlenku, že by legendárního britského agenta 007 mohl hrát Idris Elba.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Idris Elba | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

O tom, kdo v roli Bonda nahradí herce Daniela Craiga, se spekuluje už delší dobu. Často je v tomto směru zmiňován právě Elba, který letos tyto spekulace posílil, když v létě na svém twitterovém účtu napsal: „Jmenuji se Elba, Idris Elba."

Další příčky v průzkumu Hollywood Reporter obsadili například herci James Norton nebo Jamie Bell. 

Představitel Jamese Bonda Daniel Craig na premiéře filmu Spectre | Foto: Luke MacGregor | Zdroj: Reuters

Elba tento tweet zveřejnil krátce poté, co producentka Jamese Bonda Barbara Broccoliová naznačila, že je načase, aby se role zhostil herec jiné než bílé barvy pleti. Po zveřejnění tweetu nicméně Elba popřel, že by měl Craiga skutečně nahradit, upozornil list The Independent.

Elba vyrostl jako syn afrických imigrantů na východě Londýna, jako herec se začal prosazovat v 90. letech. Ve Velké Británii patří k největším filmovým hvězdám, pronikl ale i do Hollywoodu.

Hrál například v akčních snímcích Thor, Pacific Rim - Útok na zemi či v sérii Avengers. Za ztvárnění role detektiva v krimiseriálu Luther dostal Zlatý glóbus, na stejnou cenu byl nominován i jako protagonista životopisného filmu Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě.

my name’s Elba, Idris Elba.

10:02 – 12. 08. 2018

32672 166551

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme