‚Hořkosladký film s výtečnou chemií.‘ Tlumočník s Menzelem získal ocenění na festivalu v Izraeli

Jako nejlepší mezinárodní film zkoumající židovskou a izraelskou zkušenost byla na filmovém festivalu v Haifě oceněna slovensko-česko-rakouská koprodukce Tlumočník s Jiřím Menzelem v hlavní roli. Český rozhlas o tom informoval ředitel Českého centra v Tel Avivu Robert Mikoláš. Svérázná roadmovie byla v kategorii nazvané Mezi židovskou a izraelskou identitou vybrána ze čtveřice finalistů.

Haifa (Izrael) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér a herec Jiří Menzel a herec Peter Simonischek ve filmu Tlumočník | Zdroj: Bioscop

Tlumočník je dílem slovenského tvůrce Martina Šulíka. Menzel v něm ztvárňuje stárnoucího tlumočníka Aliho Ungára, pátrajícího po někdejším nacistovi a vrahovi svých rodičů.

Izraelský festival ocenil Jiřího Menzela. Uvedl i film Tlumočník, kde vystupuje v hlavní roli

Číst článek

Místo něj ale nachází jenom jeho syna, bonvivána Georga, který se od otcovy minulosti distancuje. Návštěva 80letého Ungára ale vzbudí jeho zájem a oba muži se vydají na cestu Slovenskem po stopách svědků válečné tragédie.

Jádrem hořkosladkého filmu je podle pořadatelů festivalu v Haifě výtečná chemie mezi Menzelem a představitelem druhé hlavní postavy, Rakušanem Peterem Simonischekem. Český herec a režisér v rámci letošního 34. ročníku festivalu obdržel také cenu za celoživotní dílo.

Cenu pro film Tlumočník převzal v Haifu ředitel Českého centra v Tel Avivu Robert Mikoláš spolu s konzulem Velvyslanectví Slovenska v Izraeli Peterem Holým | Foto: Robert Mikoláš | Zdroj: České centrum v Tel Avivu

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme