Hitler jako imaginární přítel. Diváckou cenu na festivalu v Torontu získal film Jojo Rabbit

Diváckou cenu udělovanou na konci mezinárodního filmového festivalu v Torontu získala válečná satira novozélandského režiséra Taiky Waititiho Jojo Rabbit, která se natáčela i v Česku. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že ocenění v Torontu bývají předznamenáním úspěchu na amerických Oscarech.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Waititiho film se odehrává v nacistickém Německu a jeho hlavní hrdinou je osamělý desetiletý chlapec (Roman Griffin Davis), který je v šoku, když zjistí, že jeho matka (Scarlett Johanssonová) ukrývá na půdě mladou židovskou dívku (Thomasin McKenzieová), a proto se obrátí na svého imaginárního přítele Adolfa Hitlera (Waititi). Film na festivalu získal také nové režisérské ocenění.

K nejpopulárnějším filmům od Waititiho se zatím řadí Thor: Ragnarok (2017) podle komiksové předlohy studia Marvel či komediální drama Hon na pačlověky.

V uplynulých 20 letech snímky, které získaly v Torontu diváckou cenu, vyhrály pětkrát Oscara za nejlepší film. Šlo o filmy Zelená kniha (2018), 12 let v řetězech (2013), Králova řeč (2010), Milionář z chatrče (2008) a Americká krása (1999).

Výherce diváckého ocenění v Torontu získává 15 tisíc kanadských dolarů (265 tisíc Kč). Na druhém místě se umístil snímek Marriage Story a na třetím Parazit, letošní držitel ceny Zlatá palma z festivalu v Cannes. Ocenění za nejlepší dokument získal snímek The Cave.

The people have spoken! #JojoRabbit is the People's Choice Award winner at #TIFF19!

19:42 – 15. 09. 2019

619 3232

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme