Začal filmový festival v Karlových Varech. Herečka Mooreová převzala Křišťálový globus

V Karlových Varech odstartoval už 54. ročník mezinárodního filmového festivalu. Do filmových kulis se zahalilo celé lázeňské centrum města. V pátek se po červeném koberci k hotelu Thermal prošli tuzemští i zahraniční herci a tvůrci, aby se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu. Při něm převzala festivalovou cenu, Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, americká herečka Julianne Mooreová.

Sledujeme online Karlovy Vary (Aktualizováno: 23:57 28. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvod festivalu patřil filmu Po svatbě, který natočil manžel Moorové, režisér Bart Freundlich. Uvedení filmu doprovodil další z jeho protagonistů, americký herec a držitel divadelní ceny Tony Billy Crudup.

Po projekci pro pozvané hosty zahrál před hotelem Thermal pro všechny kolemjdoucí Český národní symfonický orchestr nejslavnější hity kapely Beatles a noční oblohu rozzářil ohňostroj.

Do Karlových Varů se letos vrací také oscarový herec a režisér Casey Affleck, mezi dalšími hosty bude například herečka Patricia Clarksonová.

Zpráva pokračuje pod online reportáží.

Festival letos nabídne zhruba 180 hraných i dokumentárních filmů. Většina z nich bude mít několik promítání, takže bude větší šance pro diváky se na vybraný titul dostat. Mezi filmy bude zhruba 50 uvedeno ve světové nebo evropské premiéře.

Hlavní soutěž uvede deset světových a dvě mezinárodní premiéry, obejde se však letos bez českého účastníka. Soutěžit bude třeba čínský titul Portrét mozaikou režiséra Zhai Yixianga (Čaj I-sianga). 

Vary si pro premiéru svého filmu vybral britský tvůrce kambodžského původu Hong Khaou a po sedmi letech se na festival vrací Němec Jao-Ole Gerster s filmem Lara s Corinnou Harfouchovou, která ve Varech dostala cenu v roce 1988.

gak, kro, Pavel Sladký, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme