Spaceyho čeká soud kvůli obvinění ze sexuálního útoku. ‚Nehodlám platit za něco, co jsem neudělal,‘ říká

Herce Kevina Spaceyho čeká kvůli obvinění ze sexuálního útoku 7. ledna soud. V pondělí to oznámilo státní zastupitelství v americkém státě Massachusetts. Herec se podle serveru BBC brání videem, v němž se stylizuje do své postavy ze seriálu Dům z karet a vysvětluje, že je nevinný. Incident se měl odehrát v červenci 2016 v restauraci na ostrově Nantucket. Spaceyho už v minulosti z obtěžování obvinilo víc než třicet mužů.

Video Massachusetts Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O případu, v němž figuroval jako údajná oběť její 18letý syn, informovala loni v listopadu bývalá televizní moderátorka Heather Unruhová.

Spacey prý mladíkovi kupoval drinky, přestože pití alkoholu je v Massachusetts povoleno až od 21 let. Posléze se začal, choval útočně a osahávat jej na intimních částech těla.

„Nehodlám platit za něco, co jsem neudělal,“ říká herec v tříminutovém videu s přízvukem Franka Underwooda, hlavní postavy seriálu Dům z karet, a obrací se přímo k divákovi.

Je to jeho první veřejné vystoupení od doby, kdy padlo první obvinění. Snímek nazval Let me be Frank (Dovolte mi být Frankem), což je zároveň slovní hříčka, protože frank v angličtině znamená upřímný.

Video zveřejněné v pondělí na Štědrý den mělo na video serveru YouTube v úterý ráno kolem tří milionů zhlédnutí.

Konec Franka Underwooda?

Jako první devětapadesátiletého herce loni v říjnu obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před zhruba třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy 26 a Rappovi 14. Spacey se Rappovi za „nevhodné chování“ omluvil.

Dům z karet se zbortil. Netflix ukončil po sérii sexuálních obvinění spolupráci s Kevinem Spaceym

Číst článek

Už loni na podzim se objevily informace, že Spacey za svého působení v londýnském divadle Old Vic údajně sexuálně obtěžoval nejméně dvacet mužů.

Držitel filmové ceny Oscar byl uměleckým ředitelem londýnského divadla v letech 2004 až 2015. Vyšetřován je i v Británii.

Obvinění měla pro jinak uznávaného herce tvrdý dopad. Mezinárodní akademie televizních umění a věd se rozhodla neudělit Spaceymu zvláštní ocenění zakladatelů mezinárodních televizních cen Emmy.

Společnost Netflix, která produkuje seriál Dům z karet, pak pozastavila natáčení jeho další řady. V natočené závěrečné šesté sérii pak už Spacey chybí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme