Kevina Spaceyho pronásleduje 16 let starý případ sexuálního obtěžování. Zabývá se jím prokurátor

Úřad prokurátora v Los Angeles řeší případ údajného sexuálního obtěžování ze strany oscarového herce Kevina Spaceyho. V případě datujícím se do roku 1992 byl obětí dospělý muž, uvedla agentura Reuters. Spacey čelil kvůli několika obviněním ze sexuálních deliktů v branži vážným obtížím a přišel o některé zakázky.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Netflix ukončila spolupráci se Spaceym.

Společnost Netflix ukončila spolupráci se Spaceym. | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Úřad losangeleského šerifa předal prokuratuře případ 5. dubna a nyní jej státní zástupce zkoumá.

Šerifovi lidé na spisu pracovali od loňského prosince, kdy v rámci celosvětové vlny podobných odhalení obvinila Spaceyho se sexuálního obtěžování řada mužů.

Prvním byl herecký kolega Anthony Rapp, jehož se údajně pokusil zkušenější herec svést v roce 1986, když bylo Rappovi 14 let.

Zrušená premiéra, seriál i celý film. Pád Kevina Spaceyho pokračuje

Číst článek

Po něm o své nepříjemné zkušenosti se Spaceym hovořili další herci či někdejší zaměstnanci londýnského divadla Old Vic, kde Spacey od roku 2004 do roku 2015 působil jako umělecký ředitel. Celkem se ozvalo více než 30 mužů.

Společnost Netflix loni reagovala na zprávy ukončením spolupráce se Spaceym, který přišel o hlavní roli pro zbytek natáčení seriálu Dům z karet. Režisér Ridley Scott oznámil, že vystříhá ze svého dokončeného filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých hrál Spacey, a natočí je znovu s Christopherem Plummerem.

Podrobnosti případu, který řeší prokuratura, nejsou známy. Spaceyho mluvčí zprávu o hercově vyšetřování odmítla komentovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme