Král Artuš se vrací na filmová plátna. Tentokrát po boku Davida Beckhama

Ve čtvrtek přichází do českých kin další filmové zpracování krále Artuše. Mytického rytíře hraje tentokrát Charlie Hunnam a epizodní role vyšla i na legendárního Davida Beckhama. Artuš v režii Guye Ritchieho se ale představí trochu jinak, než jsou diváci zvyklí.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Beckham během evropské premiéry filmu Král Artuš: Legenda o meči

David Beckham během evropské premiéry filmu Král Artuš: Legenda o meči | Zdroj: Reuters

Film Král Artuš: Legenda o meči má všechno, co by měl správný fantasy film mít – výrazného hrdinu, kouzla, spoustu soubojů a bitev a nechybí ani obří bojoví sloni. To vše natočené stylem charakteristickým pro režiséra Guye Ritchieho.

„Guy Ritchie jako režisér je pro film zcela klíčový – je hodně současný, drzý, trochu neotesaný. A takhle jsme si představovali i Artuše. Vždycky ho zobrazovali jako vznešeného muže na vznešené misi, ze kterého se stane vznešený král... Řekli jsme si, že na tohle všechno zapomeneme a zaměříme se na to, kdo ten chlápek doopravdy je. Vyrostl v naprosté chudobě, ale je to rváč. Vytvořili jsme takovou Artušovu pouliční verzi," popsal pro Entertainment Weekly představitel Artuše Charlie Hunnam.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalista David Beckham toho už moc nenakope. Teď si ale střihl epizodní roli ve filmu o legendárním králi Artušovi

Jenže při sledování filmu se nezbavíte dojmu, že jste to všechno už někde viděli. Hunnam hraje stejného vůdce chuligánů jako ve filmu Hooligans z roku 2005 a způsob vyprávění i kostru zápletky si Guy Ritchie nepokrytě vypůjčil ze svých předchozích filmů jako třeba Sbal prachy a vypadni. Artušovská legenda v tom všem přitom hraje v podstatě jen okrajovou roli – alespoň dle hodnocení filmové publicistky ČRo Kristiny Roháčkové.

„Od legendy se to hodně dostalo. Trošku od Harryho Pottera až k Pánu prstenů. Byly tam scény, kdy si člověk říká, že tohle do středověku úplně nepatří," dodává Roháčková.

Zlého krále Vortigerna hraje Jude Law – a velmi věrohodně. Jako hlavní záporák ale dostává jen velmi málo prostoru. Fotbalové fandy ale spíše potěší epizodní role legendárního Davida Beckhama.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme