Letošní karlovarský festival proběhne na konci srpna. Provázet ho budou zvídavé oči filmového diváka

Dvě koulející se oči, které v návrhu studia Najbrt vykoukávají z číslovky 55, budou provázet nadcházející ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Nový vizuál představili pořadatelé na úterní tiskové konferenci. Navázali tak na březnové oznámení, že se letos přehlídka přesune z tradičního termínu na začátku léta na dny 20. až 28. srpna. První lákadla z programu budou známa na konci června.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový festival v Karlových Varech (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jsme přesvědčeni, že posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši diváci a návštěvníci zvyklí,“ vysvětlují organizátoři odložení festivalu.

Podle jeho prezidenta Jiřího Bartošky se ale návštěvníci nemusí obávat, že by šlo o dlouhodobou změnu. „Věříme, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022,“ uvedl.

V úterý byla představena také videoplatforma KVIFF.TV, která se má v budoucnu stát klíčovou součástí karlovarského festivalu. První diváci si ji budou moct vyzkoušet během 16. ročníku přehlídky krátkých filmů Pragueshorts Film Festival. Ten proběhne zčásti naživo a zčásti online od 2. do 27. června.

KVIFF vás vidí.
Přípravy 55. ročníku KVIFF jsou v plném proudu a my vám představujeme jeho oficiální plakát. Jako vždy z dílny #StudioNajbrt.
Těšíme se na vás, více než kdy jindy, od 20. do 28. srpna ve Varech!

11:32 – 11. 05. 2021

20 136

Loňská přehlídka v Karlových Varech, která měla nést pořadové číslo 55, se kvůli koronavirové epidemii neuskutečnila. Kvůli pokračujícím vládním opatřením se pak nekonal ani zkrácený 54 ½ ročník, původně plánovaný na konec listopadu.

Alespoň částečně festival nahradila letní akce Tady Vary, která napříč českými kiny nabídla vybrané snímky z chystaného programu.

Podle uměleckého ředitele Karla Ocha je proto možné, že se v programu objeví i snímky ze začátku minulého roku, které dosud čeští diváci neměli možnost vědět. Které konkrétní tituly nabídnou soutěžní i nesoutěžní sekce přehlídky, oznámí pořadatelé v úterý 29. června.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme