Britský Guardian zařadil Karlovy Vary mezi šest nejlepších filmových festivalů v Evropě

Britský list The Guardian na svém webu zveřejnil seznam šesti nejlepších filmových festivalů, které mohou diváci tento rok v Evropě navštívit. Figuruje mezi nimi i Karlovarský filmový festival, který Guardian oceňuje zejména pro dobrou cenovou dostupnost. Dalšími festivaly na seznamu jsou například ty v Cannes či v Benátkách.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mladistvá energie Karlových Varů stojí ve výrazném kontrastu s lokalitou omšelého lázeňského města, které zaplavovali turisté v 19. století,“ píše Guardian.

Křišťálový glóbus získal ve Varech rumunský film ‚Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři‘

Číst článek

Autorka článku přirovnává atmosféru festivalu k britskému hudebnímu svátku v Glastonbury spíše než k filmovému Cannes.

Pořadatele Karlovarského festivalu oceňuje v článku za „rovnostářský“ přístup, díky němuž mohou v „dobře sestaveném“ programu zhlédnout více filmů i fanoušci z nižším rozpočtem.

Karlovy Vary figurují na seznamu společně například s filmovým festivalem v Cannes, v Benátkách či v San Sebastianu. Mimo tyto exkluzivnější festivaly upozorňuje Guardian také na festival v Annecy, který se soustředí na animovaný film, a na kodaňský CPH:DOX, zaměřený pro změnu na nejlepší dokumentární počiny.

54. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se letos bude konat mezi 28. červnem a 6. červencem. 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme