Britský Guardian zařadil Karlovy Vary mezi šest nejlepších filmových festivalů v Evropě

Britský list The Guardian na svém webu zveřejnil seznam šesti nejlepších filmových festivalů, které mohou diváci tento rok v Evropě navštívit. Figuruje mezi nimi i Karlovarský filmový festival, který Guardian oceňuje zejména pro dobrou cenovou dostupnost. Dalšími festivaly na seznamu jsou například ty v Cannes či v Benátkách.

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začíná 52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mladistvá energie Karlových Varů stojí ve výrazném kontrastu s lokalitou omšelého lázeňského města, které zaplavovali turisté v 19. století,“ píše Guardian.

Křišťálový glóbus získal ve Varech rumunský film ‚Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři‘

Číst článek

Autorka článku přirovnává atmosféru festivalu k britskému hudebnímu svátku v Glastonbury spíše než k filmovému Cannes.

Pořadatele Karlovarského festivalu oceňuje v článku za „rovnostářský“ přístup, díky němuž mohou v „dobře sestaveném“ programu zhlédnout více filmů i fanoušci z nižším rozpočtem.

Karlovy Vary figurují na seznamu společně například s filmovým festivalem v Cannes, v Benátkách či v San Sebastianu. Mimo tyto exkluzivnější festivaly upozorňuje Guardian také na festival v Annecy, který se soustředí na animovaný film, a na kodaňský CPH:DOX, zaměřený pro změnu na nejlepší dokumentární počiny.

54. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se letos bude konat mezi 28. červnem a 6. červencem. 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme