Na Letní filmové škole bude mít premiéru film Hra s Jiřím Mádlem. Chilský režisér ho natočil za 14 dní

Letní filmová škola (LFŠ) v Uherském Hradišti uvede v premiéře snímek Hra od chilského režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase. V českém filmu, který vznikl v koprodukci Chile, Francie a Jižní Koreje, uvidí diváci Jiřího Mádla, Mariku Šoposkou nebo Elizavetu Maximovou. Do kin bude uveden 31. října, sdělili v úterý v tiskové zprávě zástupci distribuční společnosti Pilot Film.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diváci v sále kina Hvězda v Uherském Hradišti | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Poprvé budou moci zájemci snímek zhlédnout v sobotu od 21.00 v uherskohradišťském Klubu kultury, a to za účasti hlavních protagonistů a producentky filmu Veroniky Finkové. Po projekci zvou pořadatelé k diskusi a následné autogramiádě.

„Film vznikal za velmi skromných podmínek a o to s větším nadšením. Natočili jsme ho za pouhých 14 natáčecích dní a prakticky celý v Kladně. Pracovali jsme v malém štábu a mezi tvůrci a herci panovala skvělá atmosféra,“ uvedla Finková.

Letní filmová škola nabídne výběr tvorby Michaela Hanekeho a filmy natočené ve virtuální realitě

Číst článek

Režisér Almendras byl hostem LFŠ loni. Je držitelem mnoha prestižních světových ocenění včetně Grand Jury Prize/ World Dramatic Competition festivalu Sundance 2014. Jeho filmy byly k vidění na festivalech v Cannes nebo Berlíně.

Režisér se při psaní scénáře nechal mimo jiné inspirovat rodinou české přítelkyně, jejíž příbuzný je ředitelem regionálního divadla. „Je to film o lásce a o potížích při dělání divadla na malém městě,“ uvedl Almendras.

Nezastupitelnou roli hraje v černobílém milostném dramatu také klasická hudba. Pro snímek ji nahrálo Zemlinského kvarteto, Petr Jiříkovský a hudební producent filmu Pablo Vergara.

Letní filmová škola začne v pátek a potrvá do 4. srpna. Jedná se už o 45. ročník. Výroční cenu Asociace českých filmových klubů na ní převezmou režisér Hynek Bočan a herec Milan Lasica.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme