Zemřela herečka Marie Versiniová, bylo jí 81 let. Proslavila se rolí indiánky Nšo-či ve filmu Vinnetou

Ve věku 81 let zemřela francouzská herečka Marie Versiniová, kterou proslavila role indiánky Nšo-či ve filmu Vinnetou natočeném podle románu Karla Maye. Uvedl to v úterý německý bulvární deník Bild, kterému informaci potvrdil člen rodiny. Herečka zemřela ve městě Guingamp v Bretani.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská herečka Marie Versiniová se proslavila rolí indiánky Nšo-či ve filmu Vinnetou | Foto: Imago Images | Zdroj: Reuters

Versiniová se dostala do povědomí evropského i českého publika především díky roli Nšo-či, dcery náčelníka Apačů Inču-čuny a Vinnetouovy sestry.

Herečka se pak objevila i v dalších dobrodružných filmech natočených podle knih Karla Maye z prostředí amerických indiánů i z Blízkého východu.

Pocta Belmondovi i neoficiální životopis Céline Dion. Začíná přehlídka francouzského filmu

Číst článek

K nejznámějším patří Žut, V říši stříbrného lva, Divokým Kurdistánem či Vinnetou a Old Firehand. Versiniová ztvárnila také mnoho divadelních rolí ve Francii.

Od roku 1974 byla vdaná za scenáristu Pierra Vialetta. Jejich manželství bylo bezdětné. Před dvěma roky se Versiniová poranila při pádu ve svém pařížském bytě.

Podle deníku Bild byla až do jeho smrti v roce 2015 v kontaktu s hercem Pierrem Bricem, který hrál postavu Vinnetoua.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme