'Přesně, jak si to Miloš přál.' Ve Warrenu proběhlo poslední rozloučení s režisérem Formanem

Se zesnulým režisérem Milošem Formanem se konalo poslední rozloučení v neděli v americkém městě Warren, kde umělec žil. Obřad proběhl v úzkém rodinném kruhu, oznámila v pondělí vdova po slavném filmaři Martina Formanová.

Connecticut (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Forman (na fotografii z roku 2009) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Milí přátelé, v neděli 15. dubna proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu,“ napsala Formanová na svém facebookovém účtu.

Amadeus a symfonici. Praha v Obecním domě promítne slavný Formanův film

Číst článek

„Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí. Martina s rodinou,“ dodala. Vše proběhlo přesně, jak si to Miloš přál, sdělila Formanová ČTK.

Šestaosmdesátiletý Forman v pátek zemřel v nemocnici v Danbury nedaleko svého bydliště ve Warrenu ve státě Connecticut náhle a po krátké nemoci. Formanová při oznámení jeho skonu sdělila, že jeho odchod byl klidný a po celou dobu byl obklopen rodinou a svými nejbližšími.

Forman, zdaleka nejúspěšnější český filmař, získal za své snímky dva Oscary, na kontě má i tři Zlaté glóby či francouzského Césara. Největší slávy se mu dostalo po jeho odchodu do USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme