'Přesně, jak si to Miloš přál.' Ve Warrenu proběhlo poslední rozloučení s režisérem Formanem

Se zesnulým režisérem Milošem Formanem se konalo poslední rozloučení v neděli v americkém městě Warren, kde umělec žil. Obřad proběhl v úzkém rodinném kruhu, oznámila v pondělí vdova po slavném filmaři Martina Formanová.

Connecticut (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Forman (na fotografii z roku 2009)

Miloš Forman (na fotografii z roku 2009) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Milí přátelé, v neděli 15. dubna proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu,“ napsala Formanová na svém facebookovém účtu.

Amadeus a symfonici. Praha v Obecním domě promítne slavný Formanův film

Číst článek

„Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí. Martina s rodinou,“ dodala. Vše proběhlo přesně, jak si to Miloš přál, sdělila Formanová ČTK.

Šestaosmdesátiletý Forman v pátek zemřel v nemocnici v Danbury nedaleko svého bydliště ve Warrenu ve státě Connecticut náhle a po krátké nemoci. Formanová při oznámení jeho skonu sdělila, že jeho odchod byl klidný a po celou dobu byl obklopen rodinou a svými nejbližšími.

Forman, zdaleka nejúspěšnější český filmař, získal za své snímky dva Oscary, na kontě má i tři Zlaté glóby či francouzského Césara. Největší slávy se mu dostalo po jeho odchodu do USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme