VIDEO: Lidé se v Národním divadle rozloučili se zesnulým hercem Postráneckým, zaplnili celé hlediště

Ve středu dopoledne proběhlo v historické budově Národního divadla rozloučení s Václavem Postráneckým. Slavný český herec zemřel 7. května ve věku 75 let. Pietu na místě sledoval Radiožurnál.

Praha (Aktualizováno: 12:19 15. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smuteční obřad začal v 11 hodin, na jevišti byly desítky věnců. Uprostřed jeviště byla umístěna rakev a nad ní velká fotografie Václava Postráneckého. Hlediště Národního divadla bylo zaplněné, už venku se před začátkem obřadu tvořily fronty.

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci Václav Postránecký

Číst článek

Smuteční řeč pronesl umělecký šéf Činohry Národního divadla Brno Milan Šotek, před ním mluvila herečka Taťjána Medvecká – kolegyně Václava Postráneckého z Činohry národního divadla. U rakve drželyherci čestnou stráž. V hledišti byli i další herečtí kolegové a kolegyně Václava Postráneckého.           

Po projevu Milana Šotka a nástupu další stráže u rakve zazpíval píseň zpěvák a herec Ondřej Brzobohatý. Po něm následoval projev Daniela Špinara – uměleckého ředitele Činohry Národního divadla.

Celý program byl prokládaný i audio ukázkami – třeba z Malostranských povídek anebo ukázky z dokumentu o Václavu Postráneckém. Smuteční obřad trval zhruba necelou hodinu a po závěrečné písni Zuzany Navarové s názvem Andělská se zatáhla opona.

Na úplný závěr byla rakev s Václavem Postráneckým vynesená z divadla špalírem smutečních hostů.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme