Nejoblíbenějšími vánočními filmy v Německu jsou Tři oříšky pro Popelku a Sám doma, ukazuje průzkum

Nejoblíbenějšími vánočními filmy Němců jsou Tři oříšky pro Popelku a Sám doma. Vyplývá to z průzkumu institutu YouGov mezi dospělými pro rozhlasovou stanici MDR Jump. Oba filmy označilo na explicitní dotaz za svůj oblíbený vánoční film vždy 12 procent dotázaných.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Šafránková a Pavel Trávníček ve filmu Tři oříšky pro Popelku

Libuše Šafránková a Pavel Trávníček ve filmu Tři oříšky pro Popelku | Zdroj: Barrandov Studio

Filmová pohádka, která vznikla v československo-východoněmecké koprodukci, boduje hlavně u žen. Jako svůj oblíbený vánoční film ji označilo 16 procent z nich, zatímco mezi muži ji takto označilo devět procent respondentů. U amerického filmu Sám doma byl naopak poměr 13 ku 11 procentům ve prospěch mužů, ukazuje průzkum institutu YouGov.

Česká televize láká na ‚tajemné Vánoce‘. Na Štědrý večer uvede druhou Bambitku, den nato Krakonoše

Číst článek

Výrazné rozdíly v zálibách byly patrné mezi východní a západní částí Německa. Zatímco na západě má film režiséra Václava Vorlíčka jako oblíbený vánoční snímek jen deset procent lidí, ve východoněmeckých spolkových zemích to je 21 procent.

Na dalších příčkách se umístily filmy Malý lord (deset procent) a Sissi (pět procent).

V průměru každý pátý dotázaný však uvedl, že se na žádné vánoční filmy nedívá. Mezi ženami takto odpovědělo 16 procent respondentek, mezi muži rovná čtvrtina.

I zde jsou patrné rozdíly mezi západem a východem. Zatímco v nových spolkových zemích uvedlo 14 procent dotázaných, že se na vánoční filmy nedívá, na západě si je odpírá 22 procent lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme