Udělování Oscarů se kvůli koronaviru posune o dva měsíce, akademie tím filmařům poskytne více času

Předávání cen Oscar, plánované původně na únor 2021, se kvůli dopadu pandemie covidu-19 na filmový průmysl odsune o dva měsíce. Oznámila to v pondělí americká filmová akademie, která ceny uděluje.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ceny Oscar (ilustrační foto)

Kvůli mimořádné situaci se v následujícím ročníku budou moci o Oscary ucházet i snímky, které byly zveřejněny výhradně na streamovacích službách. (ilustrační foto) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Snímky, které se chtěly účastnit nadcházejícího klání, musely podle pravidel v kinech vyjít do 31. prosince letošního roku. Akademie termín posunula na 28. února, kdy se měl konat i 93. ročník slavnostní ceremonie. Ten se nyní v americkém Los Angeles odehraje 25. dubna 2021.

Český lev nově ocení animované a krátké filmy. Televizním seriálům se otevřou herecké a další kategorie

Číst článek

„Filmy nás už více než století uklidňují, inspirují a baví během těch nejtemnějších chvil. Rozhodně tak činily tento rok. Doufáme, že tím, že prodloužíme dobu, kdy se filmy mohou kvalifikovat, a odsuneme datum cen, poskytneme filmařům flexibilitu potřebnou k dokončení a uvedení (snímků do kin),“ citoval server Variety společné prohlášení prezidenta Akademie filmového umění a věd (AMPAS) Davida Rubina a ředitelky Dawn Hudsonové.

Akademie kvůli mimořádné situaci způsobené koronavirem již dříve oznámila, že o Oscary se v následujícím ročníku budou moci ucházet i snímky, které byly zveřejněny výhradně na streamovacích službách. Dříve se o prestižní ceny mohly ucházet pouze ty filmy, které byly nejméně sedm dní promítány v kině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme