Udělování Oscarů se kvůli koronaviru posune o dva měsíce, akademie tím filmařům poskytne více času

Předávání cen Oscar, plánované původně na únor 2021, se kvůli dopadu pandemie covidu-19 na filmový průmysl odsune o dva měsíce. Oznámila to v pondělí americká filmová akademie, která ceny uděluje.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli mimořádné situaci se v následujícím ročníku budou moci o Oscary ucházet i snímky, které byly zveřejněny výhradně na streamovacích službách. (ilustrační foto) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Snímky, které se chtěly účastnit nadcházejícího klání, musely podle pravidel v kinech vyjít do 31. prosince letošního roku. Akademie termín posunula na 28. února, kdy se měl konat i 93. ročník slavnostní ceremonie. Ten se nyní v americkém Los Angeles odehraje 25. dubna 2021.

Český lev nově ocení animované a krátké filmy. Televizním seriálům se otevřou herecké a další kategorie

Číst článek

„Filmy nás už více než století uklidňují, inspirují a baví během těch nejtemnějších chvil. Rozhodně tak činily tento rok. Doufáme, že tím, že prodloužíme dobu, kdy se filmy mohou kvalifikovat, a odsuneme datum cen, poskytneme filmařům flexibilitu potřebnou k dokončení a uvedení (snímků do kin),“ citoval server Variety společné prohlášení prezidenta Akademie filmového umění a věd (AMPAS) Davida Rubina a ředitelky Dawn Hudsonové.

Akademie kvůli mimořádné situaci způsobené koronavirem již dříve oznámila, že o Oscary se v následujícím ročníku budou moci ucházet i snímky, které byly zveřejněny výhradně na streamovacích službách. Dříve se o prestižní ceny mohly ucházet pouze ty filmy, které byly nejméně sedm dní promítány v kině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme