Ze zákulisí. Podívejte se, jak se v Českém rozhlasu natáčel film Milada

Hlavní vchod do budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě posloužil filmařům jako věrná kulisa při natáčení jedné ze scén nedávno uvedeného filmu Milada. Snímek připomíná jednu z nejznámějších obětí vykonstruovaných procesů komunistického režimu Miladu Horákovou. Na natáčení se přiletěla podívat ze Spojených států amerických i dcera manželů Horákových Jana Kánská.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Milada | Zdroj: Bohemia Motion Pictures

Scéna, která se před vstupem do budovy rozhlasu odehrává, má divákovi připomenout třicátá léta minulého století. Právě v té době pracoval manžel Milady Horákové Bohuslav v tehdejším Československém rozhlase.

Život Horákové v zatmívačkách. Snímek Milada dává hlas hrdince v rouše oběti

Číst článek

Filmaři se pak přesunuli pod Muzeum, kde natáčeli především scény s izraelskou herečkou Aylet Zurerovou, která ztvárnila Miladu Horákovou.

I přesto, že filmový štáb před rozhlasem příliš času nestrávil, záběry by měl divák ve finální verzi podle režiséra snímku „rozhodně poznat“.

Vaše, jen Vaše Milada. Režisér filmu o Horákové našel svou hrdinku v dopisech a vzpomínkách dcery

Číst článek

Film Milada byl uveden do kin 2. listopadu. Režíroval jej David Mrnka a hlavní postavu ztvárnila již zmíněná Ayelet Zurerová.

Vychází kromě jiného z osobních dopisů Horákové a vzpomínek její dcery Jany Kánské.

„Film jsme plánovali s Davidem Mrnkou. Byly dny, kdy to vypadalo optimisticky, pak zase čas, kdy pesimisticky. Teď se to stalo skutečností," řekla o filmu Kánská v rozhovoru pro Radiožurnál.

mis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme