Předzvěst Oscarů: u režisérů bodoval fantasy thriller o obojživelném monstru a němé uklízečce

Fantasy thriller mexického režiséra Guillerma del Tora Tvář vody získal v noci na neděli filmovou cenu amerického Sdružení filmových režisérů (DGA). Je to další důležité ocenění, které toto dílo dostalo před udílením Oscarů, které se uskuteční v neděli 4. března.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek Tvář vody loni obdržel hlavní cenu na festivalu v Benátkách, odnesl si cenu za režii z udílení Zlatých glóbů a opanoval ceny filmových kritiků Critics' Choice Awards, kde získal cenu za nejlepší film i za režii. V lednu ocenilo Tvář vody jako nejlepší film i Sdružení amerických producentů (PGA).

Kritici zvolili za film roku Tvář vody. Mezi seriály opět bodovaly Sedmilhářky a Příběh služebnice

Číst článek

Del Torovo dílo je situované do období studené války a odehrává se v prostředí tajné americké laboratoře, kde se rozvine vztah mezi zkoumaným obojživelným monstrem a němou uklízečkou. Snímek má nejvíce nominací na letošní Oscary, které každoročně uděluje americká filmová akademie. Získal jich celkem 13, včetně kategorií nejlepší film a nejlepší režisér.

Při hodnocení DGA se Guillermo del Toro prosadil proti svým kolegům Gretě Gerwigové (film Lady Bird), Martinu McDonaghovi (Tři billboardy kousek za Ebbingem), Jordanu Peelovi (Uteč) a Christopheru Nolanovi (Dunkerk).

Mezi dalšími vítězi letošního udělování cen DGA jsou Matthew Heineman, oceněný za dokument City of Ghosts (Město duchů), Jean-Marc Valle za televizní minisérii Sedmilhářky a Reed Morano za televizní seriál Příběh služebnice. Oceněn byl i Glenn Weiss za režírování loňského 89. ročníku Oscarů.

Cena sdružení amerických režisérů bývá obvykle předzvěstí toho, jak dopadne udílení Oscarů. Málokdy v historii se stalo, že by tomu tak nebylo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme