Předzvěst Oscarů: u režisérů bodoval fantasy thriller o obojživelném monstru a němé uklízečce

Fantasy thriller mexického režiséra Guillerma del Tora Tvář vody získal v noci na neděli filmovou cenu amerického Sdružení filmových režisérů (DGA). Je to další důležité ocenění, které toto dílo dostalo před udílením Oscarů, které se uskuteční v neděli 4. března.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek Tvář vody loni obdržel hlavní cenu na festivalu v Benátkách, odnesl si cenu za režii z udílení Zlatých glóbů a opanoval ceny filmových kritiků Critics' Choice Awards, kde získal cenu za nejlepší film i za režii. V lednu ocenilo Tvář vody jako nejlepší film i Sdružení amerických producentů (PGA).

Kritici zvolili za film roku Tvář vody. Mezi seriály opět bodovaly Sedmilhářky a Příběh služebnice

Číst článek

Del Torovo dílo je situované do období studené války a odehrává se v prostředí tajné americké laboratoře, kde se rozvine vztah mezi zkoumaným obojživelným monstrem a němou uklízečkou. Snímek má nejvíce nominací na letošní Oscary, které každoročně uděluje americká filmová akademie. Získal jich celkem 13, včetně kategorií nejlepší film a nejlepší režisér.

Při hodnocení DGA se Guillermo del Toro prosadil proti svým kolegům Gretě Gerwigové (film Lady Bird), Martinu McDonaghovi (Tři billboardy kousek za Ebbingem), Jordanu Peelovi (Uteč) a Christopheru Nolanovi (Dunkerk).

Mezi dalšími vítězi letošního udělování cen DGA jsou Matthew Heineman, oceněný za dokument City of Ghosts (Město duchů), Jean-Marc Valle za televizní minisérii Sedmilhářky a Reed Morano za televizní seriál Příběh služebnice. Oceněn byl i Glenn Weiss za režírování loňského 89. ročníku Oscarů.

Cena sdružení amerických režisérů bývá obvykle předzvěstí toho, jak dopadne udílení Oscarů. Málokdy v historii se stalo, že by tomu tak nebylo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme