Prvok, Šampón a sto tisíc diváků. Hartlova komedie boduje v kinech covidu navzdory

Tvůrci nového českého filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel mohou slavit. Pandemií koronaviru odložená premiéra adaptace knihy Patrika Hartla ovládla tuzemská kina. Za první víkend do nich přilákala 95 tisíc diváků, spolu s předpremiérami jich tak snímek má na svém kontě už víc než 100 tisíc. To se naposledy povedlo ještě v době předcovidové dokumentu Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který pojednává o sexuálním zneužívání dětí na internetu.

Kino Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragikomedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel vypráví o čtveřici přátel, kteří si 20 let po maturitě přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. Titulní role si zahráli Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann. Recenzi snímku si můžete přečíst zde.

„Jsem ohromně nadšený! Diváci dávají filmu smysl. A radost. Vůbec nejhezčí je, že tu radost z příběhu sdílí společně v kině. Ve dvou doma u televize by to bylo smutné. Veliké hurá!“ raduje se Patrik Hartl, režisér, scenárista a autor knižní předlohy v jedné osobě.

„Z výsledku prvního víkendu jsme naprosto nadšeni. Lépe to dopadnout ani nemohlo. Kina opět konečně praskají ve švech. Na řadě míst bylo zcela vyprodáno, leckde padlo i několik návštěvnických rekordů. Úchvatným zážitkem byla například předpremiéra v letním amfiteátru Plzni, kam přišly na jedno promítání téměř tři tisícovky diváků,“ přidává se k nadšené reakci producent Martin Palán z distribuční společnosti Bontonfilm.

Martin Hofmann ve filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel | Zdroj: Bontonfilm

V pětce nejnavštěvovanějších titulů po Hartlově tragikomedii následují dobrodružná Expedice: Džungle s 21 tisíci diváky, český Gump – Pes, který naučil lidi žít (17 tisíc diváků, celkem 72 tisíc po dvou týdnech v kinech), animovaní Croodsovi: Nový věk (13 tisíc diváků, celkem 36 po dvou týdnech v kinech) a marvelovka Black Widow, která za měsíc v kinech přilákala přes 200 tisíc diváků, uvádí Unie filmových distributorů.

Komedie v českých kinech

Komediální žánr je podle agentury ČTK v českých kinech žádaný. Nejnavštěvovanějším tuzemským snímkem loňského léta se stal film 3Bobule, který za měsíc od premiéry v kinech zaznamenal téměř 170 tisíc diváků. Velké návštěvnosti se těšila také komedie Chlap na střídačku režiséra Petra Zahrádky.

Na krizi nahotou. Hartl ve filmové adaptaci svého bestselleru řeší strasti čtyřicátníků

Číst článek

V čele víkendové návštěvnosti kin byla před jejich uzavřením loni 12. října komedie Bábovky režiséra Rudolfa Havlíka. Film natočený podle knižní předlohy spoluautorky scénáře Radky Třeštíkové se stále drží v první desítce nejnavštěvovanějších filmů, od premiéry ho vidělo celkem 166 tisíc diváků.

Po znovuotevření kin po uvolnění protipandemických opatření 24. května komedie Matky za pět týdnů nasbírala zhruba 206 tisíc diváků a vydělala 31,9 milionu korun, přestože návštěvnost i tržby kin stále nejsou na úrovni, které dosahovaly před pandemií covid-19.

Předloni se nejnavštěvovanějším snímkem stala komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. Snímek režiséra Martina Horského získal na filmových cenách Český lev nestatutární Cenu filmových fanoušků.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme