Režisér Marek Najbrt zkouší nový žánr, jeho první pohádka půjde do kin příští rok

S čerty nejsou žerty patří dodnes k jedné z nejoblíbenějších českých pohádek. Jak na tom bude Čertí brko – nový pohádkový film Marka Najbrta, to se dozvíme až příští rok. Hlavní roli získal herec Jan Cina. Ve filmu se objeví i další známé tváře – Ondřej Vetchý, Marek Daniel nebo Jan Budař.

Ledeč nad Sázavou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nové pohádce se objeví v hlavní roli Jan Cina. Lucifera hraje Ondřej Vetchý. | Foto: Uljana Donátová, PR Čertí brko

„Nyní jsme na hradě v Ledči točili scénu, kdy dva největší padouchové tohoto příběhu jsou dopadeni čerty a jsou voláni ke spravedlnosti,“ říká Radiožurnálu režisér Marek Najbrt.

Do kin přichází Hurvínek pro cizince. Sebeuvědomělá animace nudí a děti k známým loutkám nepřivede

Číst článek

Po několika televizních seriálech se Marek Najbrt vrací k celovečernímu snímku – naposledy šel do kin před pěti lety jeho Polski film.

„Pro mě tento projekt začal tím, že moji kamarádi scénáristé – Tomáš Hodan a Robert Geisler – mi dali přečíst scénář, který mě zaujal a udělal mi radost. A tak jsem si říkal, i proto, že mám dvě malé děti, že bych šel do žánru, který mě předtím vůbec nenapadl,“ dodává režisér.

Padouchy ztvární ve filmu Tomáš Jeřábek s Janem Budařem. Do role Lucifera obsadil režisér Ondřeje Vetchého. Hlavní role čerta Bonifáce připadla Janu Cinovi – ten si čerta zahrál vůbec poprvé.

Příběh by měl oslovit jak fanoušky staré české klasiky, tak diváky moderních pohádek. „Určitě ctí nějaké tradiční logické postupy, ale je to pohádka z roku 2017, což znamená, že je to současná pohádka. Ale je to klasický příběh vyprávěný klasickou pohádkovou formou,“ popisuje Cina.

V nové pohádce se objeví i Marek Daniel | Foto: Uljana Donátová, PR Čertí brko

Hlavní ženskou roli, dceru hostinského Markétku, pak ztvární Judit Bárdosová. V dalších rolích se objeví i herci, které diváci s pohádkami moc spojené nemají. Jako například Marek Daniel nebo Jana Plodková.

Čertí brko by měli vidět diváci v kinech před Vánoci příštího roku.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme