V 91 letech zemřel americký režisér Richard Donner. Pracoval na snímcích Superman a Smrtonosná zbraň

Ve věku 91 let zemřel americký režisér Richard Donner, proslavený úspěšnými filmy Superman a Rošťáci nebo sérií Smrtonosná zbraň. O jeho pondělním úmrtí informoval web Hollywood Reporter, manželka informaci o příčině smrti neposkytla.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Richard Donner | Zdroj: Profimedia

„Richard Donner byl jeden z nejvýznamnějších hlasů, jaký si lze představit. Přitahoval pozornost a uměl se smát jako nikdo jiný. Uměl dělat legraci; tak jsem ho ve svých 12 letech viděl a měl jsem ho za to rád," sdělil k Donnerově smrti Sean Astin, který si jako dítě zahrál ve filmu Rošťáci.

Film byl natočen podle námětu Stevena Spielberga a v prohlášení vydaném po Donnerově smrti Spielberg napsal, že Donner dobře ovládal režisérské řemeslo.

Rodák z New Yorku a absolvent Newyorské univerzity sloužil také v americké armádě. Mnoho jeho filmů mělo značný komerční úspěch.

Patří k nim Smrtonosná zbraň s Melem Gibsonem a Danny Gloverem, která měla čtyři pokračování, nebo Strašidelné Vánoce. Posledním Donnerovým filmem byl thriller 16 bloků z roku 2006.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme