Hvězdou karlovarského festivalu bude herec Pattinson, převezme cenu od Bartošky

Britský herec Robert Pattinson, známý z upírské filmové ságy Stmívání, bude hostem 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Převezme Cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Na tiskové konferenci v Karlových Varech to ve středu oznámili organizátoři festivalu.

53. MFF KV Karlovy Vary (Aktualizováno: 12:47 27. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský herec a hudebník Robert Pattinson | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Dvaatřicetiletý Pattinson má za sebou kromě populární Twilight ságy například snímky Nezapomeň na mě nebo Voda pro slony. Film Dobrý časy, v němž ztvárnil hlavní roli, byl loni uveden na festivalu v Cannes. V roce 2014 na festivalu v Karlových Varech uvedl futuristický western Tulák.

Karlovy Vary se připravují na festival. Vstupenky uvolněné do předprodeje zmizely během pěti minut

Číst článek

Pattinson při slavnostním zakončení festivalu v sobotu 7. července převezme Cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky, která se uděluje výrazným osobnostem světového filmu.

Kromě Pattinsona do Karlových Varů přijedou už na zahajovací večer novozélandský režisér Taika Waititi a producent Carthew Neal, kteří nyní v Česku natáčejí film Jojo Rabbit.

Režiséra Terryho Gilliama pak při představení filmu Muž, který zabil Dona Quijota doprovodí portugalská herečka Joana Ribeirová. Mezi dalšími ve středu oznámenými hosty je herečka Anna Paquinová, která za svou dětskou roli ve filmu Piano získala Oscara.

Cenu prezidenta si letos převezme také český herec Jaromír Hanzlík, který letos oslavil 70. narozeniny.

Na festival přijede i americký oscarový herec Tim Robbins známý z role na doživotí odsouzeného bankéře Andyho ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Na festivalu dostane Robbins Křišťálový globus za přínos světové kinematografii a uvede své dva autorské filmy.

Karlovarskému publiku se představí také jako hudebník na speciálním koncertě. A v sobotu osobně uvede v Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank.

Festival ve Varech ocení amerického oscarového herce Tima Robbinse, přijede i člen Monty Pythonů

Číst článek

Zahájení připomene Formana

Do Karlových Varů přijede rovněž člen legendárních Monthy Pytonů, režisér Terry Gilliam. Měl by tam osobně představit svůj nový film Muž, který zabil Dona Quijota. Ten měl premiéru v Cannes.

Při slavnostním zahájení si 53. ročník festivalu připomene režiséra Miloše Formana. V kině hotelu Thermal se bude promítat film Lásky jedné plavovlásky a Formanovi bude věnován i zahajovací koncert, na kterém Český národní symfonický orchestr zahraje hudbu z filmů Hoří má panenko, Taking Off, Valmont, Amadeus a Vlasy.

Představí se i nová festivalová znělka, v té figuruje oscarový herec Casey Affleck, který loni v Karlových Varech obdržel Cenu prezidenta. Natáčení se opět ujal dlouholetý autor karlovarských znělek, režisér Ivan Zachariáš.

Představí se 182 filmů

Světovou premiéru soutěžního filmu Do noci doprovodí na festivalu herec Caleb Landry Jones. Do Karlových Varů přijede i producent John Lesher, držitel Oscara za film Birdman s Michaelem Keatonem v titulní roli. Na festival se již počtvrté vrátí producent Greg Shapiro, držitel Oscara za nejlepší film Smrt čeká všude režisérky Kathryn Bigelowové.

Festival letos představí 182 filmů. Podle uměleckého ředitele festivalu Karla Ocha se opět budou opakovat minimálně třikrát tak, aby každý zájemce měl možnost dostat se na film, který chce vidět a nechodil jen na filmy, které na něj zbyly.

haf, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme