Ruští vyšetřovatelé se zajímají o dalšího nezávislého umělce. Je to osobní, tvrdí režisér

Další nezávislý ruský umělec má problémy. Po policejní razii v divadle Gogol-center režiséra Kirilla Serebrennikova začala policie vyšetřovat petrohradské filmové studio známého režiséra Alexeje Učitele. Ten právě dokončuje kontroverzní film Matylda o intimním životě cara Mikuláše II.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský režisér Alexej Učitel

Ruský režisér Alexej Učitel | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Profimedia

Podnět k vyšetřování dala poslankyně a bývalá krymská prokurátorka Natálie Poklonská. Podle jejího podezření režisér Alexej Učitel zneužil státní finanční podporu.

Poklonská už dříve film Matylda, který neviděla, protože ještě není dokončený, označila za dílo, které uráží city věřících a žádala vyšetřování.

Režisér Učitel televizi Dožď řekl, že podle jeho názoru jde o osobní záležitost – Poklonské se nelíbí, jak ve svém filmu vylíčil důvěrné vztahy mezi carem Mikulášem II. a primabalerínou Matyldou Kšešinskou.

Režisér jakékoli machinace s granty odmítá – podle jeho slov předchozí prověrka finančního úřadu žádné nesrovnalosti neodhalila.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme