Samotáři se vracejí, hlavní roli si zahraje syn Ivana Trojana

Samotáři se po 17 letech vrátí na plátna kin. Nový snímek nazvaný Děti samotářů se v těchto dnech natáčí. A v hlavní roli se objeví další potomek z herecké rodiny Trojanů, Josef Trojan. Tvůrci upozorňují, že nepůjde o pokračování kultovního snímku z roku 2000. Jen na něj prý volně navazují.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Trojan | Zdroj: 2media

U Samotářů a nově vznikajícího filmu Děti samotářů najdete některé společné body. Hlavním pojítkem je osoba režisérky a autorky scénáře Olgy Dabrowské, která byla spoluautorkou scénáře právě k Samotářům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Samotáři se vracejí, hlavní roli si zahraje syn Ivana Trojana. Podrobnosti zjišťovala Regina Prouzová Květoňová

Dabrowská by v chystaném snímku ráda ukázala život svojí vlastní generace, tedy generace dnešních čtyřicátníků, padesátníků a jejich dětí. Zajímají ji přitom hlavně vztahy.

„Zároveň je film o osudech dětí, které už nevychovávají klasické rodiny, kde je jedna matka a jeden otec, ale kde se na výchově podílejí nejrůznější maminky, macešky, tatínci a otčímové nebo sourozenci vlastní i nevlastní,“ přibližuje pro Radiožurnál Dabrowská.

Srovnávání se trochu obávám říká režisérka

Diváci pravděpodobně budou nový a původní film natočený Davidem Ondříčkem srovnávat. A režisérka Dabrowská přiznává, že se toho trochu obává.

„Není to pokračování ve smyslu příběhů postav původních Samotářů. Samotáři z mého nového filmu jsou jiné postavy a mají jiné příběhy, ale jsou to příslušníci stejné generace, jako byli tehdejší Samotáři,“ popisuje.    

Na Kokořínsku se natáčí Urbanův Hastrman. Režie se ujal Ondřej Havelka z Melody Makers

Číst článek

„Je jasné, že diváci budou očekávat některé prvky, které si oblíbili v Samotářích. Na druhou stranu doufám, že se jim Děti samotářů budou líbit také, protože i tady je spousta úžasných herců a vznikla tady spousta situací, které se nám tvůrcům líbí,“ dodává Dabrowská.

V novém filmu se také objeví skutečný potomek původních samotářů Josef Trojan, syn Ivana Trojana. Zahraje si osmnáctiletého Patrika, který je zodpovědný a pragmatický. A v rozpadající se rodině se stává fakticky její hlavou. Režisérka Dabrowská si na něj pro tuto roli myslela.

„Ze všech těch dětí je nejvážnější a nejzodpovědnější. Zatímco dospělí lidé v podání třeba Tomáše Hanáka nebo Ivany Chýlkové tam v podstatě křepčí, tak Pepa je tichým a vážným průvodcem diváka po hlubší struně této problematiky,“ podotýká.

V Dětech samotářů si zahrají také Jaroslav Plesl, Klára Pollertová Trojanová, Vanda Hybnerová nebo Pavel Řezníček. Premiéra filmu je plánována na přelom ledna a února příštího roku.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme