Herečka Johanssonová žaluje studio Disney, při uvedení Black Widow údajně porušili smlouvu

Americká herečka Scarlett Johanssonová zažalovala společnost Walt Disney kvůli tomu, že firma streamovala její nový film Black Widow v době, kdy se měl promítat pouze v kinech. Představitelka hlavní role tvrdí, že společnost porušila podmínky smlouvy a připravila ji o potenciální výdělek, uvedla agentura AP. Podle Disney k žalobě není důvod.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Scarlett Johanssonová na předávání cen Independent Spirit Awards | Foto: Lucas Jackson | Zdroj: Reuters

Film podle serveru BBC News vydělal za první víkend po uvedení do kin 218 milionů dolarů (přibližně 4,6 miliardy korun), čímž překonal kasovní rekord dosud uvedených snímků během pokračující pandemie covidu-19. Pak ovšem tržby prudce klesly.

Hollywoodská hvězda tvrdí, že jí společnost Marvel Studios, kterou vlastní právě Disney, slíbila tradiční uvedení snímku nejprve do kin. To podle ní znamená, že uplyne určitá doba před tím, než společnost začne film streamovat na jiných platformách.

Scarlett Johansson's lawsuit claims the simultaneous release of Black Widow in theaters and Disney+ was a breach of contract, as her salary was largely contingent on the movie's box office performance - it may have cost her upwards of $50 million. bit.ly/3fcja3g

22:01 – 29. 07. 2021

781 9274

Disney se brání

Společnost ale film uvedla souběžně v kinech i na placené streamovací platformě Disney+. Výše výdělku herečky, ztvárňující hlavní roli agentky Romanovové, je přitom navázána na to, jak bude finančně úspěšný. Podle zdrojů blízkých Johanssonové přijde herečka odhadem o 50 milionů dolarů (přes miliardu korun), píše BBC News.

Společnost Walt Disney uvedla, že hereččina žaloba je zcela neopodstatněná.

„Společnost Disney plně dodržela smlouvu s paní Johanssonovou a navíc uvedení filmu Black Widow na Disney+ s prémiovým přístupem významně zvýšilo její šanci získat další odměnu nad rámec 20 milionů dolarů (zhruba 430 milionu Kč - pozn. ČTK), které už dostala," uvedla firma v prohlášení.

Filmová Black Widow dává sbohem oblíbené marvelovské špionce. A hned za ni nabízí náhradu

Číst článek

Nový systém vydávání

Před vypuknutím pandemie museli filmoví fanoušci obvykle sledovat nové filmy v kinech nebo čekat tři měsíce, než si je mohli pustit streamované na svých elektronických zařízeních.

V poslední době však velká studia kombinují uvádění filmů do kin s jejich streamováním na VOD platformách, jelikož kina bojují o návrat diváků, z nichž mnoho se obává uzavřených prostor a šíření viru.

Uvedení akčního sci-fi Black Widow do kin se kvůli pandemii covidu-19 zpozdilo více než o rok, v kinech po celém světě a na streamovací službě Disney+ se film objevil tento měsíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme