Sean Penn natáčí film o zavražděném novináři Chášukdžím. Se štábem byl i před ambasádou v Istanbulu

Oscarový herec a režisér Sean Penn je v Turecku, kde natáčí dokument o nedávno zavražděném novináři Džamálu Chášukdžím. S odkazem na turecká média o tom informoval server BBC.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sean Penn podle portálu Daily Sabah přijel ve středu do Istanbulu. Hollywoodský herec a filmař, který je známý i pro svůj politický aktivismus, byl spatřen před saúdskoarabskou ambasádou, kde v říjnu přišel o život novinář Džamál Chášukdží. Právě on má být hlavni postavou Pennova nového dokumentu.

Na místo filmař dorazil s desetičlenným štábem a ochrankou. Natáčel poté i před domem saúdskoarabského konzula, který po aféře kolem Chášukdžího vraždy Turecko opustil.

Penn se má také setkat s novinářovou snoubenkou Hatice Cengizovou a několika dalšími lidmi, kteří měli k Chášukdžímu blízko.

Novinářova vražda

Džamal Chášukdží, který se netajil kritikou saúdské monarchie, byl naposledy viděn 2. října. Toho dne vstoupil do budovy konzulátu v Istanbulu, aby získal dokumenty kvůli plánovanému sňatku.

Později vyšlo najevo, že byl v budově brutálním způsobem zavražděn. Saúdská Arábie čin po prvotním popírání přiznala, odmítá ale jakoukoli spojitost mezi zločinem a vedením své země.

Tvrzení rozporuje CIA, která podle amerických médií dospěla k závěru, že vraždu Chášukdžího nařídil přímo korunní princ Mohamed bin Salmán.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme