Sean Penn natáčí film o zavražděném novináři Chášukdžím. Se štábem byl i před ambasádou v Istanbulu

Oscarový herec a režisér Sean Penn je v Turecku, kde natáčí dokument o nedávno zavražděném novináři Džamálu Chášukdžím. S odkazem na turecká média o tom informoval server BBC.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sean Penn podle portálu Daily Sabah přijel ve středu do Istanbulu. Hollywoodský herec a filmař, který je známý i pro svůj politický aktivismus, byl spatřen před saúdskoarabskou ambasádou, kde v říjnu přišel o život novinář Džamál Chášukdží. Právě on má být hlavni postavou Pennova nového dokumentu.

Na místo filmař dorazil s desetičlenným štábem a ochrankou. Natáčel poté i před domem saúdskoarabského konzula, který po aféře kolem Chášukdžího vraždy Turecko opustil.

Penn se má také setkat s novinářovou snoubenkou Hatice Cengizovou a několika dalšími lidmi, kteří měli k Chášukdžímu blízko.

Novinářova vražda

Džamal Chášukdží, který se netajil kritikou saúdské monarchie, byl naposledy viděn 2. října. Toho dne vstoupil do budovy konzulátu v Istanbulu, aby získal dokumenty kvůli plánovanému sňatku.

Později vyšlo najevo, že byl v budově brutálním způsobem zavražděn. Saúdská Arábie čin po prvotním popírání přiznala, odmítá ale jakoukoli spojitost mezi zločinem a vedením své země.

Tvrzení rozporuje CIA, která podle amerických médií dospěla k závěru, že vraždu Chášukdžího nařídil přímo korunní princ Mohamed bin Salmán.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme