‚Když už Lavi ožije, tak ať je to s plnou parádou.‘ Oblíbený online seriál Vyšehrad se natáčí jako film

Tvůrci seriálu Vyšehrad o svérázném fotbalistovi, který měl desítky tisíc fanoušků na sociálních sítích, začali natáčet film. Do kin by měl snímek o bývalém hráči Sparty, který kvůli svém zhýralému životu klesl do nižší fotbalové soutěže, dorazit na jaře příštího roku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Štáfek jako Julius Lavický

Jakub Štáfek jako Julius Lavický | Zdroj: Profimedia

Hlavní roli průšviháře Julia Laviho Lavického ve filmu opět ztvární herec Jakub Štáfek, který se pro film postavil i za kameru jako režisér spolu s Martinem Koppem. Novináře o tom za tvůrce filmu informovala Jana Šafářová.

„Lavi je pořád stejný dement, ale snaží se být lepší na té fotbalové úrovni. A to se mu daří,“ prozradil herec, který je zároveň i jedním z producentů filmu. Dalšími jsou Ctibor Pouba a Jan Kallista. „Vyšehrad je fenomén a pro všechny tvůrce je to totální srdcová záležitost. A protože všichni trochu dorostli, jsou moudřejší a dospělejší, tak jsme si řekli, že by Vyšehradu slušelo filmové plátno. Velikostně je pro Laviho tak akorát. Chtěli bychom tuhle velkolepou podívanou ukázat lidem hlavně v kině. Když už Lavi znovu ožije, tak ať je to s plnou parádou. Tvoříme ryzí zábavu a diváci se mají na co těšit,“ uvedl Pouba.

Zlatého lva v Benátkách získal film Země nomádů. Po 10 letech festival ocenil režisérku

Číst článek

Štáfek slibuje, že ve filmu se zachová všechno, co si diváci v seriálu oblíbili. „Vyprávíme ale více filmový příběh, mapujeme Laviho snahu dostat se dál a výš a zároveň nahlížíme hlouběji i do jeho rodinného života, ve kterém se objeví například i dítě,“ dodal Pouba. Film podle něj nebude rozhodně jen o fotbalu.

Agenta Laviho Jardu znovu hraje Jakub Prachař, zůstávají i Ondřej Pavelka jako předseda a Jiří Ployhar jako trenér FK Slavoj Vyšehrad. V dalších rolích se představí například Ivana Chýlková, David Prachař, Jaroslav Plesl, David Novotný či Jiří Dvořák. Ve filmu se objeví i známí sportovci, nejen fotbalisté, ale i hokejisté nebo basketbalisté. „Motivuje je také téma sportovního fair play, které se celým filmem prolíná,“ uvádí producent.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme