'Ošklivá' Sněhurka pobouřila internet. 'Proč je v pořádku říkat dětem, že tlustý = ošklivý?‘

Animovaný film Red Shoes and the 7 Dwarfs (v překladu Červené boty a sedm trpaslíků) se ještě nedostal do kin a už čelí kritice. Plakát ke snímku totiž zobrazoval menší plnoštíhlou dívku s popiskem „Co kdyby Sněhurka už nebyla krásná?“.

Cannes Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Red Shoes and the 7 Dwarfs | Foto: Locus Creative Studios

Fotografii plakátu k připravovanému jihokorejskému filmu původně zveřejnil na svém twitterovém účtu novinář New York Magazine Kyle Buchanan, který si ho všiml na filmovém festivalu v Cannes.

Billboardu, který zobrazuje dvě Sněhurky – jednu vyšší a hubenou, druhou menší a plnoštíhlou – s popiskem „co kdyby už Sněhurka nebyla krásná a sedm trpaslíků tak malých?", se ale rychle chytili uživatelé na sociálních sítích.

Ti odsoudili propagaci filmu za takzvaný „body-shaming", tedy praktiku, při níž je kritizována něčí výška či váha, což může být obzvlášť u filmu pro děti škodlivé. „Proč je v pořádku říkat malým dětem, že být tlustý znamená být ošklivý?" reagovala na fotografii plus size modelka Tess Hollidayová.

Herečka Chloë Grace Moretzová, která propůjčila hlas protagonistce snímku, reagovala na fotku slovy, že je zděšená a rozčílená ze způsobu, jakým je pohádková adaptace propagována. Upozornila přitom, že kampaň nebyla schválená jí ani jejím týmem a že rozhodně nereprezentuje myšlenku filmu.

Z filmu Red Shoes and the 7 Dwarfs | Foto: Locus Creative Studios

Snímek podle textu distributora vypráví o „princezně, která nezapadá do hvězdného světa princezen – ani jejich velikosti oblečení". Společnost Locus Creative Studio navíc vydává film za parodii.

Kontroverzní kampaň už byla podle producentky Sujin Hwangová stažena. „Náš snímek, rodinná komedie, nese poselství, které má zpochybnit společenské předsudky ohledně standardů fyzické krásy tím, že zdůrazňuje důležitost vnitřní krásy," vysvětluje v prohlášení pro Salon.

Neméně kontroverzní je ovšem už samotná upoutávka k filmu, kde příchod Sněhurky domů sledují zpod postele dva trpaslíci. Ti se nejdříve rozplývají nad tím, jak se útlá dívenka svléká ze šatů, jen aby se hned nato vyděsili pohledem na dvě silnější lýtka.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme