Světlá i temná strana a skryté poselství. Britská tiskárna vydala pamětní bankovku Star Wars

Do prodeje jde pamětní bankovka Hvězdných válek. Série je limitovaná jen na tisíc kusů. Výtěžek z prodeje zamíří na britské dětské nemocnice.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pamětní bankovka Hvězdných válek | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Bankovku tvoří šest různých soutisků, je to stejné jako na běžných bankovkách. Je tam řada skrytých prvků, které pod UV lampou některé barevně září," citoval Radiožurnál Juliana Paynea, kreativního ředitele společnosti De La Rue, která bankovku vydala. V této britské tiskárně cenin vzniká oběživo pro řadu zemí světa.

Disney se snažil schovat loď Millennium Falcon ze Star Wars před fanoušky. Zapomněl ale na Google Maps

Číst článek

Bankovku vytiskla tiskárna v rámci akce Star Wars: Made GREAT, která připomíná, že filmy ze světa Hvězdných válek se ve Velké Británii v Elstree Studios v hrabství Hertfordshire natáčejí už 40 let.

Stejně jako svět Hvězdných válek má i modrá bankovka světlou a tmavou stranu. Trpěliví majitelé najdou i skryté poselství, viditelné jen magnetickými brýlemi.

1000 bankovek nabídla společnost ve čtvrtek na portálu eBay za jednotnou cenu 100 liber, 50 prémiových bankovek prodá na stejném portálu v desetidenní aukci, která začíná 17. prosince.

Jaromír Marek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme