Světy vměstnané do 15 minut. Tři tipy na filmové kraťasy, které si můžete pustit online

Denis Lavant ve snímku Figurant | Zdroj: Silk Films

Slovenský animovaný černý humor, koprodukční český hraný film s francouzskou hereckou hvězdou i klasický rakouský experimentální film. Radiožurnál představuje trojici inspirativních krátkých snímků, které si můžete pustit doma.

Online Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Figurant

Minulý týden vznikla nová internetová platforma FILMPIXS.com, dostupná i českým divákům. Shromažďuje festivalově úspěšné krátké filmy z celého světa, v tuto chvíli je jich tu už víc než 100.

Pustit si tu můžete mimo jiné i české kraťasy Dcera nebo Figurant. Druhý jmenovaný, snímek Jana Vejnara s francouzskou hereckou hvězdou Denisem Lavantem v hlavní roli, vypráví o námezdním dělníkovi, který přijde na velmi podivnou pracovní směnu. Odevzdá doklady a dostane vojenskou uniformu a zbraň. Figuranta můžete zhlédnout na FILMPIXS.

Outer Space

Outer Space je patrně nejslavnější film rakouského režiséra Petera Tscherkasského a může vám posloužit jako brána do světa experimentálního filmu. Desetiminutový počin vznikl v roce 1999 ze záběrů o 17 let staršího filmu Bytost.

Podobně jako jiné experimentální filmy, pracující s různě poškozeným a manipulovaným nalezeným materiálem (found footage) a „blikajícími“ krátkými záběry, připomíná Outer Space noční můry a jejich perspektivy. Na hlavní hrdinku filmu útočí... Co vlastně? Sám film? Snímek je k dispozici na DAFilms.com.

Pandy

Animované Pandy slovenského režiséra Matúše Vizára jsou sarkastickým komentářem na téma život, civilizace a evoluční biologie. Pandy coby nejlínější, potravně úzce specializovaná zvířata proslulá svou roztomilostí v něm sledujeme takřka od počátku věků až do postapokalyptické budoucnosti.

Film plný černého humoru, který se promítal v sekci Cinefondation v Cannes, můžete zdarma vidět na serveru Aniont.

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme