Film o Janu Palachovi vstoupí do kin půl století od sovětské okupace. Podívejte se na první ukázku

Vyšel první trailer k novému českému filmu o Janu Palachovi. Film vstoupí do kin symbolicky 21. srpna, tedy 50 let po srpnové okupaci Československa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek Jan Palach mapuje posledních několik měsíců života hlavního protagonisty. Podle scénáře signatářky a mluvčí Charty 77 Evy Kantůrkové film natočil režisér Robert Sedláček.

Na rozdíl od úspěšného Hořícího keře Agnieszky Hollandové, který sledoval hlavně reakci okolí a následky, které Palachův čin měl, se Sedláček dívá na měsíce před tím.

Film se snaží ukázat mladého studenta, kterého měnící se doba a pasivita společnosti donutily k radikálnímu rozhodnutí. Režisér na základě historicky dostupných pramenů hledá okamžik, kdy se Palach ke svému činu rozhodl.

„Než přišla nabídka k tomuto filmu, byl to pro mě hrdina, který se upálil za vyšší princip. Od doby natáčení, kdy mám možnost proniknout do materiálů, je to v něčem normální mladý kluk. Měl i svoje vnímání světa, do kterého se uzavíral,“ řekl herec Českému rozhlasu.

Dominika Perlínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme