Kalifornie chce povolit natáčení filmů. Hollywoodské štáby by se mohly vrátit na plac příští týden

Po přibližně tříměsíční přestávce vynucené pandemií nemoci covid-19 chce guvernér amerického státu Kalifornie Gavin Newsom od 12. června filmovým štábům povolit znovu začít s natáčením. V sobotu o tom informovala agentura DPA.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli koronaviru bylo přerušeno natáčení například filmu Mission: Impossible 7 či nové verze disneyovské pohádky Malá mořská víla. Ilustrační foto | Foto: josephredfield | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Podle sdělení kalifornských úřadů budou ale muset místa, na nichž se budou filmy a televizní pořady natáčet, splňovat celou řadu podmínek.

V daném okrese nesmí počet případů koronaviru překračovat stanovený limit, musí tam být dostatečné testovací kapacity a produkční týmy budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Natáčíme, hlásí Česko. Producenti chtějí co nejdříve přivítat zpátky zahraniční štáby

Číst článek

Začátkem týdne zástupci filmových studií a odborů představili podrobný plán pro návrat k natáčení. Doporučili, aby herci často podstupovali testy na koronavirus, aby filmaři dodržovali bezpečné rozestupy a nosili roušky.

Místo tradičních švédských stolů s občerstvením se mají rozdávat předem zabalená jídla. A na místě má být i člověk, který bude kontrolovat, zda všichni předepsané podmínky dodržují.

DPA připomíná, že filmový a zábavní průmysl ve Spojených státech se v posledních měsících prakticky zastavil.

Aby se mezi sebou lidé nestýkali, bylo přerušeno natáčení například filmu Mission: Impossible 7, nové verze disneyovské pohádky Malá mořská víla, v níž v hlavní roli hraje Halle Baileyová, nebo dalšího dílu Jurského parku. Kvůli šíření koronaviru byla odložena také řada filmových premiér.

V lidnatém státu Kalifornie se koronavirem nakazilo asi 123 tisíc lidí, z nichž přibližně 4500 zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme