Viktor Preiss vzpomíná nejenom na filmové role. V nové pohádce ztvárnil roli hodináře

Herec, režisér, malíř, ale také básník Viktor Preiss. Na karlovarský festival zavítal po padesáti letech, a to především díky pohádce Hodinářův učeň, kde vystupuje a kterou chce na festivalu prezentovat. Společně s dalšími tvůrci pohádky – herci z Dejvického divadla.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Preiss v pohádce Hodinářův učeň | Zdroj: Bontonfilm

K pohádce ho přivedla postava, kterou ztvárnil – hodinář, chytrák, ale lakomec se špatnými vlastnostmi. „Říkal jsem si, že ho obhájím, že udělám človíčka takového pestrého, který prochází vývojem,“ říká s tím, že pohádka se mu zdála smysluplná, atypická, má styl a úžasnou výpravu a kostýmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dalším z hostů moderátora Jana Pokorného z karlovarského filmového festivalu byl herec Viktor Preiss

V pohádce sice nejsou král, princezna, princ, ale jiné zástupné figury, jakkoliv pestré. Ale především tam hráli, jak si Viktor Preiss pochvaluje, velmi dobří a sympatičtí kolegové, a to z velké části z Dejvického divadla. „Jsou to především lidské charaktery, kamarádští lidé, pevní v kramflecích,“ popisuje.

Řeč přišla i na oblíbený seriál Dabing Street, kde po prvním váhání nakonec sehrál jednu z rolí – záměrem přitom bylo přistoupit na to, že bude hrát sám sebe v absurdních situacích. Sám herec přiznává, že má velmi rád češtinu – jazyk někdy krásný, někdy zase nesmyslný.

Klasický dabing ale Viktor Preiss už nedělá, vše se určuje tím, aby to bylo rychle a levně. „Mluví se od kódu do kódu a já nevím, co je kód a tak dále…,“ vysvětluje.

Jaké skládá Viktor Preiss básně? A jak vzpomíná na Otakara Brouska staršího?

Jan Pokorný, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme