Sdružení amerických producentů ocenilo film Země nomádů, vybralo jej z 10 nominovaných snímků

Snímek Země nomádů svoje postavení favorita letošních filmových Oscarů potvrdil poté, co vyhrál hlavní cenu hollywoodského Sdružení amerických producentů (PGA). Informovala o tom agentura AP.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frances McDormand ve snímku Země nomádů | Foto: Joshua Richardson | Zdroj: Searchlight Pictures

Snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové začátkem měsíce získal i Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama. Co se týče cen PGA, jde podle AP o neobvyklého výherce, kterým se tradičně stávají velké filmové produkce. Zhaoová přitom Zemi nomádů natočila za necelých pět milionů dolarů (necelých 111 milionů korun) a objevilo se v ní mnoho neprofesionálních herců. Zhaoová má také největší šanci získat letošního Oscara v kategorii režie.

Po práci do džungle. Digitálních nomádů přibývá, cestují po světě a současně pracují na dálku  

Číst článek

„V roce, kdy jsme všichni žili osamoceným životem a filmy jsme považovali za životně důležité, máme radost, že jsme přinesli film o společenství a o tom, co nás spojuje,“ řekl producent Země nomádů Peter Spears. Film je vystavěn na příběhu ovdovělé šedesátnice, která v dodávce cestuje Spojenými státy a setkává se s podobně naladěnými lidmi.

Na hlavní cenu bylo nominováno deset snímků, mezi nimi Mank, Minari nebo Nadějná mladá žena.

Předávání cen, o jejichž výhercích rozhodovalo více než 8000 filmových producentů, se kvůli pokračující pandemii covidu-19 odehrálo virtuálně.

Slavnostní vyhlášení Oscarů letos připadá na 25. dubna. Původně bylo plánováno na únor, kvůli pandemii se ale jeho termín posunul o dva měsíce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme