Sdružení amerických producentů ocenilo film Země nomádů, vybralo jej z 10 nominovaných snímků

Snímek Země nomádů svoje postavení favorita letošních filmových Oscarů potvrdil poté, co vyhrál hlavní cenu hollywoodského Sdružení amerických producentů (PGA). Informovala o tom agentura AP.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frances McDormand ve snímku Země nomádů

Frances McDormand ve snímku Země nomádů | Foto: Joshua Richardson | Zdroj: Searchlight Pictures

Snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové začátkem měsíce získal i Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama. Co se týče cen PGA, jde podle AP o neobvyklého výherce, kterým se tradičně stávají velké filmové produkce. Zhaoová přitom Zemi nomádů natočila za necelých pět milionů dolarů (necelých 111 milionů korun) a objevilo se v ní mnoho neprofesionálních herců. Zhaoová má také největší šanci získat letošního Oscara v kategorii režie.

Po práci do džungle. Digitálních nomádů přibývá, cestují po světě a současně pracují na dálku  

Číst článek

„V roce, kdy jsme všichni žili osamoceným životem a filmy jsme považovali za životně důležité, máme radost, že jsme přinesli film o společenství a o tom, co nás spojuje,“ řekl producent Země nomádů Peter Spears. Film je vystavěn na příběhu ovdovělé šedesátnice, která v dodávce cestuje Spojenými státy a setkává se s podobně naladěnými lidmi.

Na hlavní cenu bylo nominováno deset snímků, mezi nimi Mank, Minari nebo Nadějná mladá žena.

Předávání cen, o jejichž výhercích rozhodovalo více než 8000 filmových producentů, se kvůli pokračující pandemii covidu-19 odehrálo virtuálně.

Slavnostní vyhlášení Oscarů letos připadá na 25. dubna. Původně bylo plánováno na únor, kvůli pandemii se ale jeho termín posunul o dva měsíce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme