Zemřela Karin Dorová. Známá jako Ribana nebo rusovlasá bondgirl z filmu Žiješ jenom dvakrát

Ve věku 79 let zemřela německá herečka Karin Dorová. Známá je rolí indiánské dívky Ribany ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman nebo rusovlasé agentky Helgy Brandtové v bondovce Žiješ jenom dvakrát. O pondělním úmrtí ve středu informoval jako první německý deník Bild s odvoláním na syna herečky.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karin Dorová jako Ribana ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Karin Dorová podle něméckého deníku Bild zemřela v pečovatelském domě. Zcela se prý nezotavila z loňského těžkého pádu v severní Itálii.

Karin Dorová v bondovce Žiješ jenom dvakrát, kde si Jamese Bonda zahrál Sean Connery | Foto: Prod DB/Eon - Danjaq/DR | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Dorová v červenci podle Bildu upadla na chodníku a byla patnáct minut v bezvědomí. Z nemocnice, kde prý lékaři nerozpoznali její těžká zranění na hlavě, byla propuštěna, a dokonce hrála v mnichovském divadle Komödie im Bayerischen Hof. V březnu se však její stav zhoršil.

Karin Dorová, vlastním jménem Käthe Rose Derrová, byla jedinou německou bondgirl. Právě rolí ve snímku Žiješ jenom dvakrát z roku 1967 s Seanem Connerym v roli agenta 007 Jamese Bonda dosáhla mezinárodní popularity.

Dostala však také například roli Kubánky ve špionážním thrilleru Topaz z roku 1969, který režíroval Alfred Hitchcock.

I čeští diváci však Dorovou znají ze tří filmových mayovek. Byla slečnou Ellen ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře, indiánskou dívkou Ribanou ve snímku Vinnetou - Rudý gentleman i slečnou Mabel ve filmu Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme