Sherlock Holmes i Donald Trump. V Los Angeles se rozdávaly Zlaté maliny za nejhorší filmy

Cenám za nejhorší filmy minulého roku vévodila parodie na příběhy slavného detektiva Sherlocka Holmese spolu s „hereckými“ výkony prezidenta Donalda Trumpa. Film Holmes & Watson získal nepopulární trofej Zlatá malina celkem čtyřikrát, zatímco Trumpovi udělili její organizátoři anticeny dvě, informovala agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film. Režie. Filmová klapka. Ilustrační foto.

S nápadem udělovat filmové anticeny přišel kalifornský publicista a filmový fanda John Wilson. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Maliny, předávané už od roku 1981 a považované za protipól Oscarů, se tradičně udělovaly den před oscarovým ceremoniálem, který se bude konat v noci na pondělí SEČ.

Snímek, v němž hlavní role obsadili Will Ferrell a John C. Reilly, získal vedle hlavní ceny za nejhorší film i trofej jako nejhorší dílo inspirované jiným filmem. Reilly se stal nejhorším hercem ve vedlejší roli.

Trump byl vybrán za účinkování ve dvou dokumentárních filmech. Porotu zaujal jak ve filmu konzervativního filmaře Dineshe D'Souzy Death of a Nation, tak ve snímku liberála a svého kritika Michaela Moora Fahrenheit 11/9.

Pro Trumpa to není první Zlatá malina, dostal ji už jako tehdejší realitní magnát v roce 1991 za roli sebe sama v komedii Duchové to dokáží. Jako většina oceněných si ale ani tentokrát Zlatou malinu nepřevzal.

Do Bílého domu vedle prezidentovy ceny letos míří také ocenění za vedlejší ženskou roli, které porota udělila prezidentově poradkyni Kellyanne Conwayové za účast ve zmíněném Mooreově filmu.

Hlavní ženskou roli nejhůře ztvárnila Melissa McCarthyová za komedii Hele, Muppete, kdo tady vraždí?, v níž účinkovala po boku loutkového detektiva.

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace Golden Raspberry Awards, která má přibližně 1000 členů a volí z nominovaných vítěze online. S nápadem udělovat filmové anticeny přišel kalifornský publicista a filmový fanda John Wilson.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme