Album Rok Ticha Gabriely Vermelho je albem kontrastních materiálů

Zabili, zabili chlapa z Koločavy, zpívá na svém novém albu Rok ticha Gabriela Vermelho, skladatelka, zpěvačka a hráčka na nejrůznější strunné i jiné nástroje. Vydala své nové album složené z kontrastních materiálů.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Vermelho

Gabriela Vermelho | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas Ostrava

První je její hudbou k inscenaci Maruška, druhé je novou hudbou na text Milana Uhdeho k slavné Baladě pro banditu, kterou Vermelho napsala pro nový film Vladimíra Morávka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hudební zajímavosti vybírá a uvádí Milan Bátor

Film nese název Banditi pro baladu a Gabriela napsala hudbu, která do tématu vnesla naprosto nové a osobní tóny i energii.

Líbí se mi, jak její hudba ctí přirozený rytmus slov a frází. Všudypřítomné napětí dává textům Milana Uhdeho výrazný dramatický akcent, který nezní jako populární muzikál, ale jako hudba plná vášnivých emocí, lásky a tragiky.

Album Rok ticha je rozhodně nahrávka, která si zaslouží pozornost už jen pro spektrum zvuků, nástrojů a vokálních poloh, které na něm Gabriela vymyslela a použila.

Milan Bátor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme