Bocellimu tleskala v Praze vyprodaná O2 arena. Vsadil na známé operní árie i filmové melodie

Po třech letech přivítala v Praze italského tenoristu Andreu Bocelliho vyprodaná O2 arena. Populární zpěvák v programu vsadil na známé operní árie i filmové melodie. A znovu se dočkal ovací vestoje. Skvělým výkonem Bocelliho doprovodily Český národní symfonický orchestr a smíšený sbor. Z přizvaných hostů vynikli zejména italský sólista na příčnou flétnu Andrea Griminelli a také sopranistka Maria Aleida Rodriguezová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský tenorista Andrea Bocelli na koncertě v německém Hamburku | Zdroj: Fotobanka Profimedia

První část koncertu se nesla ve znamení nejproslulejších a všeobecně známých skladeb vážné hudby. Hudebníci a zpěváci přivítali posluchače ještě před příchodem Bocelliho na scénu sborem Židů z Verdiho opery Nabucco. Poté tenorista zazpíval například Schubertovu Ave Mariu a za doprovodu sboru také skladbu Panis Angelicus.

Tenorista Andrea Bocelli

Bocelli, který pochází z Toskánska, vystudoval práva. Při škole se živil jako barový klavírista a zpěvák, proslavil se v roce 1992. Za svou kariéru prodal téměř 100 milionů nosičů. V posledních letech zpíval například i před finále fotbalové Ligy mistrů nebo za doprovodu orchestru řízeného humanoidním robotem. Nahrál také písně s mladými popovými hvězdami, třeba s Edem Sheeranem nebo Arianou Grande.

Ve druhé polovině vystoupení se Bocelli, který se na jevišti tradičně choval skromně a s velkou pokorou, věnoval popovějším melodiím. Zazněla například slavná Maria z muzikálu West Side Story nebo proslavená neapolská píseň O sole mio, při níž vzdal Bocelli na souběžně promítaném videu hold jednomu ze svých objevitelů, tenoristovi Lucianu Pavarottimu.

Právě velkoplošné barevné videoprojekce, které koncert doprovázely, byly jediným slabším článkem představení. Působily místy rušivě, prvoplánově a zbytečně, protože Bocelli dokázal svým charismatem hravě obsáhnout celou halu bez toho, že by si k tomu potřeboval pomáhat dalšími prostředky než svým hlasem.

Příspěvek sdílený Lenka (@len_nik22),

Publikum vedle zpěváka uchvátil také flétnista Griminelli, který se zhostil hlavních partů v Montiho Čardáši nebo Morriconeho ústřední melodii z filmu Tenkrát na západě. Bocelli v průběhu koncertu také prozradil, že dirigent doprovodného orchestru Marcello Rota dnes slaví šedesáté narozeniny, a zazpíval mu blahopřání.

Na závěr přidal devětapadesátiletý zpěvák své nejslavnější kusy: píseň Con te partiro a Pucciniho árii Nessun Dorma.

Závěrečné ovace ❤️ #andreabocelli #concert #o2arena #prague #amazingevening

Příspěvek sdílený Luboš Skala (@lubosskala),

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme