Voda živá živě na Radiožurnálu. ‚Písničky se mi mění pod rukama,‘ říká Aneta Langerová

Do mobilního studia Radiožurnálu na Sadové kolonádě v Karlových varech si zpěvačka Aneta Langerová přinesla i kytaru. Během rozhovoru s moderátorem Janem Pokorným totiž zazpívala dva ze svých oblíbených hitů a sklidila za to velký potlesk širokého zástupu fanoušků, kteří si ji přišli poslechnout.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do mobilního studia Radiožurnálu na Sadové kolonádě v Karlových varech si zpěvačka Aneta Langerová přinesla i kytaru | Foto: Barbora Turazová | Zdroj: Český rozhlas

„Když se nějaká píseň napíše, tak to neznamená, že ji člověk dobře zná. Musí počkat několik let, aby se vybarvila a aby pochopil, jestli ji má dál zpívat, nebo ne,“ vysvětlila na Radiožurnálu zpěvačka důvody, proč se její písně během každého koncertu mění pod rukama.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor včetně dvou písniček

Instinkt na hity sice nemá, ale pozná, jestli ji bude ráda zpívat. „Když se napíše nějaká píseň, tak ji mám buď hodně ráda, nebo ještě trochu nevím,“ usmívala se.

Všechny písně, které kdy nahrála, hraje s kapelou jinak, snad kromě hitu Voda živá, na kterém – snad jenom kromě malých úprav – nic neměnili. „Záleží na tom, jaká se vyskytne parta v kapele, podle toho dáváme aranže a upravujeme,“ vysvětluje.

V létě se chystá na festivaly a pochvaluje si, jak se rozrostly a jsou čím dál více oblíbenější. „Je skvělé, že je letní kultura podporovaná,“ vyzdvihuje.

Necítí se ale, že by byla součástí velkého showbyznysu. Spíše jezdí na samostatné koncerty se smyčcovým triem na místa, která má rada – Olomouc, Rabí, pražský Vyšehrad.

Jan Pokorný, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme