Zemřel slavný DJ Avicii, autor hitů Levels nebo Wake Me Up. Bylo mu 28 let

Zemřel světově známý švédský DJ Avicii. Bylo mu 28 let. Proslavil se například písničkami Levels, Hey Brother nebo Wake Me Up. Informovala o tom BBC s odkazem na jeho zástupce.

Maskat/Stockholm (Aktualizováno: 20:40 20. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že jsme přišli o Tima Berglinga, známého jako Avicii,“ oznámil podle BBC jeho zástupce.

„Rodina je zdrcená. Žádáme všechny, aby v této těžké chvíli respektovali jejich právo na soukromí,“ dodal.

Podrobnosti o úmrtí Aviciiho sdělit odmítl. Osmadvacetiletý švédský DJ byl nalezen mrtvý v Maskatu, hlavním městě Ománu.

Zánět slinivky břišní

Avicii podle agentury AP trpěl akutním zánětem slinivky břišní, částečně zapříčiněným nadměrným pitím alkoholu.

Avicii byl introvert, nerad vystupoval před velkým davem a řešil to alkoholem, popisuje český DJ Burian

Číst článek

V minulosti se potýkal ještě s dalšími zdravotními problémy, lékaři mu v roce 2014 odoperovali slepé střevo a žlučník. Kvůli rekonvalescenci pak zrušil mnohá vystoupení.

Částečně kvůli zdravotním problémům také v roce 2016 skončil s koncertováním, dále ale vytvářel studiovou hudbu.

„Začal jsem tvořit v šestnácti, jezdit po světě v osmnácti. Když se podívám zpět, říkám si: 'Opravdu jsem to všechno udělal já?' Byl to v určitém smyslu nejlepší čas mého života, ale za určitou cenu - hodně stresu a úzkosti; byla to ale nejlepší cesta mého života," řekl v roce 2016 v rozhovoru pro časopis Billboard.

DJ Calvin Harris na twitteru napsal, že Avicii byl velmi talentovaný. „Zničující zpráva o Aviciim, nádherné duši a extrémně talentovaném člověku. Bůh ti žehnej, Time,“ uvedl.

Skladby Levels i Hey Brother

Avicii se narodil roku 1989 ve Švédsku jako Tim Bergling. „Slovo Avicii vyjadřuje v buddhistickém slangu nejnižší úroveň pekla. Není za tím však potřeba hledat cokoliv prazvláštního, mně se prostě jen líbilo, jak to slovo zní," vysvětloval svou přezdívku před osmi lety v rozhovoru pro server Techno.cz.

Singl Seek Bromance, kterému předcházela instrumentální skladba Bromance, vydaný v roce 2010 se dlouho držel vysoko v žebříčcích několika zemí. O rok později vydal rovněž velmi úspěšný singl Levels a skončil tehdy na šestém místě nejlepší stovky DJ.

Avicii získal dvě nominace na hudební cenu Grammy. Jeho největším hitem je právě skladba Levels, slavné jsou také Wake Me Up, The Day a You Make Me.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme